KROK PO KROKU

Chcesz dołączyć do Europejskiego Korpusu Solidarności? To proste. Wystarczą 4 kroki.

 

KROK 1 – ZAREJESTRUJ SIĘ W BAZIE EKS

Rejestrować się mogą osoby w wieku 17 lat, ale w chwili rozpoczęcia projektu muszą mieć ukończone 18 lat. W korpusie mogą uczestniczyć osoby w wieku do 30 lat. Kliknij na przycisk poniżej, aby rozpocząć proces rejestracji. Możesz zarejestrować się za pomocą swojego konta w serwisie społecznościowym lub założyć konto w systemie „EU Login”. Przy rejestracji zostaniesz poproszony o podanie kilku podstawowych informacji o sobie i poinformowanie nas, jakiego rodzaju projekty by Cię interesowały oraz jakiego rodzaju wiedzę i doświadczenie mógłbyś wnieść jako uczestnik projektów w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

DOŁĄCZ DO EKS

 

KROK 2 – ZNAJDŹ PROJEKT

Następnie uzupełnij informacje o swoim profilu, wskazując m.in. okresy, w których mógłbyś/mogłabyś wziąć udział w projektach. Informacje te możesz aktualizować w dowolnym momencie po zalogowaniu się na swoje konto użytkownika w systemie Europejskiego Korpusu Solidarności. Po zarejestrowaniu się w bazie będziesz mieć dostęp do ofert organizacji ze wszystkich krajów Programu. Pamiętaj, że Projekty wspierane przez Europejski Korpus Solidarności mogą trwać od dwóch do dwunastu miesięcy. Zwykle są one realizowane na terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

KROK 3 – SKONTAKTUJ SIĘ Z ORGANIZACJĄ

Jeżeli znajdziesz jakiś interesujący dla siebie projekt niezwłocznie skontaktuj się z organizacją przyjmującą. Podczas aplikacji zostaniesz poproszony/a o przesłanie swojego listu motywacyjnego oraz aktualnego CV. Pamiętaj, że na każdą ofertę obowiązuje określony okres naboru. Jeżeli nie jesteś czegoś pewien/-na warto dopytać o szczegóły u źródła.

 

KROK 4 – OMÓWCIE SZCZEGÓŁY PROJEKTU

W momencie otrzymania pozytywnej informacji zwrotnej omów szczegóły działań i Twojego pobytu. Na tym etapie pomocna może okazać się organizacja wysyłającą, np. Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

 

Pamiętaj, że osobiście musisz zadbać o:

  • ważność dokumentów, którymi posługujesz się na co dzień (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport)
  • kartę EKUZ, jeśli masz do niej uprawnienia
  • informacje o swojej organizacji goszczącej, jeśli organizacja ta gościła już w przeszłości wolontariuszy w ramach programów „Młodzież w działaniu” i/lub Erasmus+, poproś o kontakt do poprzednich wolontariuszy
  • znajomość przepisów kraju goszczącego; jesteś pełnoletni i wszelka odpowiedzialność za ew. naruszenia będzie spoczywała na tobie

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – napisz!

Szymon Knitter
erasmus@wolontariatgdansk.pl
792 665 878

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy