Kręć kilometry dla Gdańska – dołącz do rywalizacji

Kilometrów kręconych dla Gdańska przybywa w imponującym tempie. W ciągu niespełna trzech dni gdańscy rowerzyści zwiększyli ich liczbę o 43 tysiące! Co oznacza, że łącznie jest już ponad 67 tys. kilometrów i Gdańsk utrzymuje pozycję lidera w wyścigu o tytuł Najbardziej Rowerowego Miasta!


– Od samego początku gdańska drużyna kręci kilometry na rowerach najlepiej w całej stawce „European Cycling Challenge”. I, jak pokazują liczby, nie ustaje w staraniach. Jeszcze we wtorek 5 maja gdański team liczył 2,6 tys. osób, a liczba wykręconych kilometrów wynosiła ponad 24 tys. Dziś nasz gdański team to już ponad 3,2 tys. osób i ponad 67 tys. kilometrów dla Gdańska. Nie możemy jednak spoczywać na laurach. Choć to wyścig pokojowy, chcemy jeszcze wyraźniej odłączyć się od peletonu – mówi zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak. – Kilometry dla Gdańska kręcimy cały maj – przez cały miesiąc gdańszczanie oraz gdańskie firmy mogą przyłączyć się do naszej drużyny. Gorąco zachęcam do włączenia się w akcję „European Cycling Challenge” i kręcenia kilometrów dla Gdańska – dodaje Piotr Grzelak.


W rowerowej rywalizacji miast kilometry na rowerach kręci już 77 firm z Gdańska, które dodatkowo konkurują między sobą o to, która z nich jest najbardziej rowerowa. W tej grupie najlepiej radzą sobie obecnie Grupa Kapitałowa Lotos, Urząd Miejski w Gdańsku oraz Transprojekt Gdański Sp. z o.o. A w kategorii uczelnie prym wiedzie Politechnika Gdańska, która wykręciła już ponad 3,5 tys. kilometrów.


Przypomnijmy, „European Cycling Challenge” to rowerowa rywalizacja europejskich miast zainicjowana przez Miasto Bolonia w 2012 roku. W tegorocznej edycji Gdańsk powalczy o tytuł Najbardziej Rowerowego Miasta wraz 38 miastami z całej Europy. Rowerowa rywalizacja rozpoczęła się 1 maja i potrwa przez cały miesiąc.


Aby wziąć w niej udział w “European Cycling Challenge” należy:
– zarejestrować się na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl,
– pobrać darmową aplikację na smartfon „Cycling365” (rejestracja możliwa również przez aplikację),
– wybrać swoją drużynę – „Gdańsk”, a następnie jeździć na rowerze przez cały maj i rejestrować wszystkie swoje przejazdy przy użyciu aplikacji.


Osoby, które nie posiadają smartrfona, również będą mogły uczestniczyć w kampanii, rejestrując pokonane na rowerze dystanse na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl. Wyniki można na bieżąco obserwować na stronie.

 

Wśród uczestników „European Cycling Challenge” zostaną rozlosowane nagrody: 100 smartbandów Sony oraz karty podarunkowe do sklepów rowerowych. Na gdańskich rowerzystów czekają również zniżki w kawiarniach, barach i food truckach – więcej informacji na ten temat TUTAJ.

Projekt i wykonanie: Mehowmy