Koordynatorka roku!

Minął dokładnie tydzień od Wielkiej Gali Wolontariatu – przedstawiamy pierwszą laureatkę.

 

Koordynatorką wolontariuszy 2011 roku została Joanna Kania.

 

Asia, to przyjaciółka wolontariuszy i ich koordynatorka w Fundacji Sprawni Inaczej. Właśnie w fundacji jest odpowiedzialna za koordynację projektów partnerskich oraz za koordynację wolontariatu. Początkowo sama działała jako wolontariuszka, wkrótce przejmując ważną część „działki wolontariatu”, ale przede wszystkim ważną rolę – koordynatorki.


Asia, to człowiek instytucja, szalenie przyjazna, otwartą na innych i potrafiącą znaleźć dla każdego czas. W Fundacji Sprawni Inaczej zbudowała silnie działający zespół wolontariuszy, który stale swoim uporem i uśmiechem motywuje, rozwija i wspiera. Od wielu lat koordynuje wolontariat międzynarodowy. Jej działania przyczyniły się do tego, że od 2009 roku FSI jest organizacją wysyłającą i goszczącą EVS – European Voluntary Service, czyli wolontariat europejski.


Spośród wielu nowatorskich i odważnych działań Asi należy też wymienić nawiązanie partnerskiej współpracy z Zakładem Karnym Gdańsk Przeróbka, w ramach której osoby skazane/wolontariusze, wykonują prace remontowo-porządkowe w brzeźnieńskiej placówce FSI.

 

Raz jeszcze gratulujemy wygranej, życzymy dalszych sukcesów i oby ten piękny uśmiech nigdy nie schodził z twarzy!

Projekt i wykonanie: Mehowmy