Konkurs poetycki seniorów i koncert „Benefis Dojrzałości.”

„Benefis Dojrzałości. Moje Życie. Moje Miasto.”

Społeczno-kulturalny wydźwięk wydarzenia

Główną inspiracją do realizacji projektu jest twórczość poetycka gdańskich seniorów. Podczas konkursu poetyckiego, zrealizowanego na potrzeby tego projektu, zostanie wybranych 8-10 utworów poetyckich napisanych przez gdańskich seniorów. Do wybranych w konkursie utworów muzykę napisze profesjonalny kompozytor i aranżer. Utwory te wykonane będą na uroczystym koncercie pt. „Benefis Dojrzałości – Moje Życie. Moje Miasto”, który odbędzie się w październiku 2017 roku w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

To wyjątkowy koncert w wykonaniu trójmiejskich artystów, którzy stworzą na tę okazję zespół wokalno- instrumentalny, złożony z przedstawicieli różnych orkiestr, chórów, formacji jazzowych czy grup teatralnych. Będzie to koncert solidarności międzypokoleniowej i międzyinstytucjonalnej.

Cały projekt zakłada nieodpłatne zaangażowanie artystów i realizatorów w przedsięwzięcie wspólnego tworzenia ważnego wydarzenia kulturalnego. Ma mieć charakter społecznego włączenia się środowisk artystycznych w działania na rzecz instytucji senioralnych

Warunki udzialu w konkursie

Termin przesyłania wierszy: 30 czerwca 2017 r.

WIERSZE NALEZY PRZESYŁAĆ W FORMIE RĘKOPISU LUB WYDRUKU KOMPUTEROWEGO (dodatkowo: mile widziany zapis w formie elektronicznej przesłany drogą mailową).

Nadesłanie wierszy oznacza zgodę autora na nieodpłatne wykorzystanie ich w prasie, okolicznościowym tomiku oraz w procesie przygotowywania, wykonania, nagrania oraz promocji utworów muzycznych z ich wykorzystaniem.

Uroczyste finały (wręczenie nagród) odbędą się we wrześniu 2017 r. w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Podczas uroczystości zostaną ogłoszone, które utwory zostały wybrane do wykonania w formie piosenki przez profesjonalnych muzyków (wokalistów, orkiestrę, chóry) podczas uroczystej gali w Filharmonii Bałtyckiej,
w ramach Gdańskich Dni Seniora, w październiku 2017 roku.

Więcej informacji na temat zgłoszeń: http://benefisdojrzalosci.pl

Organizatorzy:
Urząd Miasta Gdańska
Fundacja Promedicine
Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed
Partnerzy:
Stowarzyszenie – Klub Inicjatyw Seniora
Wszelkie pytania pod numerem telefonu: 506 314 278

Projekt i wykonanie: Mehowmy