Kongres obywatelski już dzisiaj!

Już dzisiaj na Politechnice Gdańskiej odbędzie się VI Pomorski Kongres Obywatelski pod hasłem „Dobro wspólne – lepsza jakość życia”. Organizacja tego typu wydarzenia wymaga zaangażowania wielu osób, dlatego do współpracy przyłączyli się wolontariusze.


Wolontariusze na spotkaniu organizacyjnym przygotowującym do pracy przy VI Pomorskim Kongresie Obywatelskim uzgodnili, do których sesji tematycznych dołączą, kto zajmie się mediami, a kto obsłuży prezydium. Wolontariusze Dominik i Szymon musieli rozstrzygnąć między sobą, który z nich zajmie się sesją pt. „Sport kuźnią charakterów i stymulatorem wspólnotowości”. Mimo, że obaj bardzo chcieli uczestniczyć w dyskusji na temat sportu, Szymon ustąpił – No dobrze – powiedział – Ja w takim razie zajmę się sesją poświęconą wykorzystaniem potencjału nowych stadionów, muzeów, hal i akwaparków. To też bardzo ciekawy temat.


Główny koordynator ds. organizacji Kongresu Obywatelskiego, Sylwia Klofczyńska, opowiedziała wolontariuszom, na czym będzie polegać ich praca, jakie są wobec nich oczekiwania oraz na jakie korzyści mogą liczyć. – Młodzi ludzie mają szansę wziąć udział w ogromnym wydarzeniu i od strony organizacyjnej zobaczyć jak wyglądają przygotowania do tego typu przedsięwzięć – mówiła Sylwia Klofczyńska. – Od razu widać, że są to ludzie bardzo zaangażowani i na pewno zapewnią Kongresowi obsługę na najwyższym poziomie. Najogólniej mówiąc to fajni młodzi ludzie – dodała.


W tym roku Pomorski Kongres Obywatelski poświęcony jest idei dobra wspólnego. Główne pytania, jakie padną podczas Kongresu, to: jak kształtować miasta, by służyły dobru wspólnemu, jak dla dobra wspólnego ułożyć relacje między Trójmiastem a regionem oraz w jaki sposób rozwijać pomorską edukację, sport i energetykę. – Serdecznie zapraszamy do udziału w Kongresie wszystkich, którym bliska jest idea dobra wspólnego – mówi Sylwia Klofczyńska – warto również, aby 11 maja na Politechnice Gdańskiej pojawiły się osoby, które zastanawiały się, czy przyłączyć się do nas jako wolontariusze, ale ostatecznie zrezygnowały. Jeśli w tym roku zobaczą jak wygląda Kongres, w przyszłym na pewno będą chciały do nas dołączyć – zapewniała Klofczyńska.

 


Justyna Bastrzyk

Projekt i wykonanie: Mehowmy