Zapraszamy na konferencję Przestrzeń wokół nas, kierowaną – przede wszystkim – do nauczycieli pomorskich szkół, a także przedstawicieli środowisk naukowych, organizacji, stowarzyszeń, oraz osób zainteresowanych edukacją przestrzenną, krajobrazową i regionalną.
Konferencja jest częścią szerszego projektu który ma na celu popularyzację atrakcyjnych metod nauczania o przestrzeni w szkole i poza nią.
Jego podstawą jest stworzony właśnie ilustrowany Słownik przestrzeni województwa pomorskiego w wersji elektronicznej.
W celu jak najszerszej popularyzacji słownika oraz uczynienia z niego narzędzia interaktywnego powstaje specjalna platforma internetowa z bazą haseł, którą młodzi użytkownicy będą samodzielnie rozbudowywać: swego rodzaju „przestrzenna wikipedia”. W ramach projektu, w nawiązaniu do Słownika… ogłoszony został konkurs na projekty edukacyjne, przybliżające uczniom podstawowe zagadnienia związane z przestrzenią i krajobrazem.
Podczas konferencji zaprezentowany zostanie Słownik… oraz platforma internetowa. W ramach wydarzenia odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu oraz omówione będą zwycięskie prace.
Program konferencji ma mieć przede wszystkim wymiar praktyczny – uczestnicy zapoznają się z materiałami edukacyjnymi oraz efektywnymi sposobami ich wykorzystania. Równolegle odbywać się będzie kilka warsztatów, zarówno „stacjonarnych”, jak i w terenie. Uczestnicy będą też mogli wziąć udział w debatach i podzielić się swym doświadczeniem.
Do udziału w debatach i prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy m. in. panią Annę Komorowską z pracowni k w Krakowie: architektkę krajobrazu i pedagożkę, która specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci oraz w edukacji architektonicznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest autorką licznych publikacji na temat współczesnej architektury krajobrazu, placów zabaw i partycypacji dzieci w projektowaniu.
Czytaj więcej: www.pracowniak.pl/
Natomiast Anna Wróbel-Johnsson z Akademii Dobrej Przestrzeni, poprowadzi Warsztaty z budowy słodkiego miasta, gdzie budulcem są kostki cukru.
Do pobrania:
PROGRAM
Źródło