KOLOSY 2013

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów już po raz 16. odbędą się w Gdyni, aby podsumować podróżnicze dokonania minionego roku.


W ciągu trzech dni – 7-9 marca 2014 – atrakcji nie zabraknie, tym bardziej że w tym roku impreza obchodzi swoje 15-lecie. W planie: rozmowy z podróżnikami i ich relacje z dokonań z ubiegłych dwunastu miesięcy m.in. wspinacza Marcina Tomaszewskiego oraz reportera Andrzeja Muszyńskiego, Macieja Tarasina (od którego lekcje przetrwania brał Bear Grylls), opowieść Andrzeja Budnika i Alicji Rapsiewicz, podsumowująca ich czteroletnią wyprawę „LosWiaheros”, projekcja filmu Dominika Szmajdy, podsumowanie dokonań polskiego himalaizmu oraz prezentacje podróżników.

 

Kolosy (pod tą nazwą powszechnie znane są OSPŻiA) połączone zostaną z wręczeniem nagród za największe podróżnicze osiągnięcia minionego roku. Dodatkową atrakcją będą wystawy fotograficzne oraz salon mediów podróżniczych.


Miejscem wydarzenia jest Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8). Szczegółowy program imprezy jest dostępny na stronie www.kolosy.pl. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 


Marta Gieda

Foto: pepenot18.wordpress.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy