Kolejne dwa boiska przyszkolne w Gdańsku!

W środę, 24 września zostały otwarte dwa kolejne boiska przyszkolne w Gdańsku. To już 54 i 55 boisko przyszkolne wybudowane i zmodernizowane w Gdańsku od 2006 roku! O godzinie 8.30 nastąpiło otwarcie boiska przy Szkole Podstawowej nr 60 przy ul. Chłopskiej 64. Półtorej godziny później, o godzinie 10.00 do użytku oddane zostało boisko przy V Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Liczmańskiego 24/25.

W uroczystościach otwarcia boisk weziął udział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Piotr Kowalczuk.

W Szkole Podstawowej nr 60 przy ul. Chłopskiej 64 w Gdańsku, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zrealizowała przebudowę boisk szkolnych wraz z zagospodarowaniem terenu przyszkolnego. Znajdujące się na terenie szkoły wielofunkcyjne boisko pokryte nawierzchnią asfaltową, zyskało bezpieczną, nowoczesną nawierzchnię sportową. Powstałe boisko wyposażone zostało w urządzenia sportowe oraz piłkochwyty, a także ogrodzone panelami systemowymi i oświetlone. W ramach realizacji zadania wybudowana została także bieżnia i skocznia w dal o nawierzchni poliuretanowej oraz chodnik z kostki brukowej. Teren szkoły został zrekultywowany. Szkoła zyskała także nowe ogrodzenie panelowe z bramą oraz furtką.

 

W Liceum Ogólnokształcącym nr V w Gdańsku przy ul. Liczmańskiego 24/25, DRMG zrealizowała przebudowę boisk szkolnych wraz z zagospodarowaniem terenu przyszkolnego. Dzięki realizacji, znajdujące się na terenie szkoły dwa boiska pokryte zostały nawierzchnią asfaltową, zyskały bezpieczną, nowoczesną nawierzchnię sportową. Powstałe boiska wyposażone zostały w urządzenia sportowe oraz piłkochwyty, a także ogrodzone panelami systemowymi. W ramach realizacji zadania wybudowana została także 28-metrowa bieżnia oraz rzutnia do pchnięcia kulą z trawiastym polem rzutów. Teren inwestycji został oświetlony, odwodniony i zrekultywowany. W ramach zadania wykonano także wewnętrzny układ komunikacyjny, w tym chodniki, drogę wewnętrzną i parkingi.

 

Od 2006 roku w Gdańsku wybudowano i zmodernizowano już łącznie 55 boisk przyszkolnych, w tym 16 w ramach programu „Junior 2012” oraz 9 w ramach programu „Orlik”. Łączny koszt ich budowy to blisko 57 milionów złotych! 2014 rok obfituje w realizację nowoczesnych boisk piłkarskich. W swoich planach Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (realizująca inwestycje w imieniu Gminy Miasta Gdańska) ma jeszcze 9 tego typu obiektów! Następne – jeszcze w tym tygodniu!

 

 

 

 

 

Foto: Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy