Kobiety dla rewolucji – zgłoś się na warsztaty!

Jeśli jesteś kobietą w wieku 18-35 lat i interesujesz się twórczością komiksową oraz problematyką społeczną weź udziału w warsztatach, które odbędą się w Gdańsku w dniach 10-16 listopada 2013 r. 


W ramach projektu Women for Democratic (R)evolution” / „Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji uczestnicy wezmą udział w 5-dniowych warsztatach komiksowych, którym będą towarzyszyć: warsztat międzykulturowy, wystawy powarsztatowe, publikacje oraz program kulturalny. Poprzez sztukę organizatorzy chcą zwrócić uwagę na istotną rolę kobiet w przemianach społeczno-politycznych w Polsce i Egipcie. Przemyślenia 30 uczestniczek (Polska/Egipt) zostaną zaprezentowane w formie stworzonych przez nie komiksów, które pojawią się na wystawach w czterech polskich miastach oraz w Egipcie.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt jest realizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Arteria (Polska) oraz Centrum Kultury i Sztuki Współczesnej Darb 1718 (Egipt) przy wsparciu finansowym Fundacji im. Anny Lindh i jest jednym z wydarzeń realizowanych w ramach 8. Festiwalu Kultur Świata Okno na świat.

Zobacz więcej: www.nck.org.pl

Zgłoszenia:  comics.workshops@gmail.com

Harmonogram warsztatów i wernisażu:

10 listopada – warsztat międzykulturowy
11-15 listopada – warsztaty komiksowe i program kulturalny (6 godz. warsztatowych dziennie)
16 listopada – wernisaż prac powstałych podczas warsztatów

 

 

 

 

 

Foto: forums.penny-arcade.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy