Klikaj dla EXPERYMENTU!

Znany nie tylko w Trójmieście, ale i na całym Pomorzu EXPERYMENT znalazł się w finale ministerialnego konkursu Polska Pięknieje. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wytypowało gdyńskie centrum nauki wraz z całym Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia do finału konkursu 7. Cudów Funduszy Europejskich. Na stronie www.gdynia.pl/7cudow można oddać swój głos w plebiscycie publiczności. Klikać można do 4 sierpnia do godz. 12.00. Każdy internauta może oddać tylko jeden głos!

Kapituła konkursu Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich 2015 doceniła niebagatelną funkcję, jaką pełni PPNT Gdynia – wyposażania w wiedzę i umiejętności dzieci, studentów, dorosłych, przedsiębiorców.


– Centrum Nauki Experyment, jest częścią PPNT Gdynia. W swojej ofercie mają mnóstwo propozycji dla wszystkich – mówi Michał Rybak z Parku. Z myślą o edukacji studentów i absolwentach uczelni działa tutaj również Strefa Startup Gdynia, w której rocznie odbywa się około 100 różnych wydarzeń związanych z edukacją biznesową. A dla branży kreatywnej, w tym studentów uczelni artystycznych powstały galerie i przestrzenie wystawiennicze w ramach Centrum Designu Gdynia.


– W Centrum Konferencyjnym PPNT Gdynia każdego roku odbywają się setki wydarzeń, wszystkie związane z innowacyjnością lub wspieraniem przedsiębiorczości, czyli również o charakterze edukacyjnym – dodaje.

 
W tegorocznym finale znalazło się 21 projektów wybranych spośród 195 zgłoszeń. Laureatów konkursu, czyli nowych 7 Cudów Funduszy Europejskich, poznamy we wrześniu. Szczegółowa instrukcja dostępna jest na stronie http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_104568.html/.

Projekt i wykonanie: Mehowmy