Kino pod chmurką

Jak najmilej spędzić wieczór po ciężkim dniu? Na odpoczywaniu na trawce lub leżaku, przed ekranem. Po rocznej przerwie rusza druga odsłona Letniego Kina InfoBoxu oraz Orange Kino Letnie.


Do końca lipca w każdy czwartek o 21.30 w Letnim Kinie InfoBoxu zobaczymy: „Kobiety bez mężczyzn”, reż. Shirin Neshat, 2009r., 95 min. (16 lipca), „Szalona miłość” – Yves Saint Laurent, reż. Pierre Thoretton, 2010r., 98 min. (23 lipca) oraz „Turysta”, reż. Ruben Östlund, 2014r., 118 min. (30 lipca).


 

Pierwsi widzowie obejrzeli już plenerowe seanse festiwalu Orange Kino Letnie w Sopocie w pogodny wieczór 1 lipca. Jako pierwszy pokazany został film „Lucy” ze środowego cyklu „Z Orange i mega hitem”.

 

 

Repertuar festiwalu jak co roku podzielony został na interesujące dni tematyczne, podczas których odbędą się seanse kilkudziesięciu wyselekcjonowanych filmów z całego świata. Festiwalowy tydzień rozpoczynają „Muzyczne poniedziałki” z takimi filmami jak oscarowy „Whiplash” czy „Buena Vista Social Club”. We wtorki organizatorzy zabiorą widzów w „Azjatyckie podróże” z „Cesarzową” i „Smakiem curry”.  Środy to czas na spotkania „Z Orange i mega hitem”, podczas których widzowie obejrzą najgłośniejsze hollywoodzkie produkcje ostatnich lat: „Wilk z Wall Street”, „American Hustle” oraz „Witaj w klubie”. Czwartki upłyną pod znakiem „Made in Poland”, przybliżając publiczności najnowsze polskie filmy, takie jak „Ida”, laureatka tegorocznego Oscara, czy superprodukcja „Miasto 44”. W „Zakochane piątki” na ekranie m.in.: „Magia w blasku księżyca” Woody’ego Allena. Soboty „Po francusku” przeniosą publiczność festiwalu do Francji. W tym dniu pokazany zostanie m.in. „Wielki błękit” oraz „Wakacje Mikołajka”. Niedzielne wieczory zarezerwowane zostały na wyjątkowy cykl „Klasyka polskiego kina”, podczas którego prezentowane będą najważniejsze filmy powstałe w złotym okresie polskiej kinematografii. W kultowych już filmach, takich jak „Nóż w wodzie”, „Pociąg” czy „Niewinni czarodzieje”, obejrzymy legendy polskiego kina w swoich najlepszych rolach. Na ekranie pojawią się między innymi Zbigniew Cybulski, Kalina Jędrusik, Barbara Krafftówna, Gustaw Holoubek i Leon Niemczyk.

 

 

W tegorocznym programie Orange Kino Letnie znalazły się liczne atrakcje. We wszystkie piątki lipca i sierpnia na tarasie Hotelu Mera SPA w Sopocie zagoszczą największe przeboje rodem z Hollywood. 

 

 


Kolejną atrakcją jest specjalna festiwalowa plaża w Sopocie z letnią strefą relaksu i cienia, dedykowaną m.in. wakacyjnej internetowej usłudze Orange oraz marce Huawei. Plaża usytuowana jest przy małym Molo, pomiędzy wejściami nr 19 i 20. Obowiązkowym punktem na mapie festiwalowych atrakcji jest kawiarnia „Koło Molo” przy słynnej fontannie, otwarta od rana do późnych godzin wieczornych, gdzie można napić się kawy z gwiazdami festiwalu filmowego.


 

 

 

 

 

Szczegółowy repertuar TUTAJ.

Projekt i wykonanie: Mehowmy