Kilka twarzy – trudna sztuka portretu

Sztuką jest wykonać portret, który na długo zostaje w pamięci, nie mówiąc o powieleniu tego sukcesu. Grzegorzowi Jezierskiemu udało się tego dokonać, a rezultaty jego pracy można obejrzeć na wystawie zatytułowanej „Kilka twarzy” w Bibliotece Oliwskiej w Gdańsku.

 

Grzegorz Jezierski jest, pochodzącym z Sopotu, gdańskim fotografikiem, członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej i Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, które razem z Biblioteką Oliwską organizuje wystawę, będącą już kolejną w dorobku artysty (swoje prace prezentował kilkakrotnie w różnych miastach Polski oraz zagranicą m.in. na Węgrzech, w Serbii, Chinach, Indiach, Słowenii, Emiratach Arabskich, Kanadzie, Belgii, Danii, Francji i Wielkiej Brytanii).

 

Wystawa Kilka twarzy to portretowe zdjęcia osób, których twarze przyciągnęły uwagę Grzegorza Jezierskiego. Jest to zbiór prac, powstałych na przestrzeni ostatnich lat. Wśród sportretowanych można rozpoznać osoby powszechnie znane takie jak profesor Jerzy Samp, Iwona Zając, Jerzy Borowczak, Bogusław Wołoszański,  Andrzej Gwiazda czy arcymistrz brydża Mariusz Brewiak, ale niektóre zdjęcia przedstawiają napotkanych przypadkowo gdańszczan, których wizerunki artysta uznał za godne uwiecznienia.

 

Wystawę można obejrzeć w Bibliotece Oliwskiej przy ulicy Opata J. Rybińskiego w Gdańsku do 30 marca bieżącego roku. Dla pasjonatów fotografii to szansa podpatrzenia kunsztu innego artysty, a dla laików – ciekawe przeżycie estetyczne.

 

Marta Gieda

 

 

 

 

 

Foto: Nicolás García

Projekt i wykonanie: Mehowmy