KaWa o nowoczesnej edukacji kulturalnej – pi erwsze z cyklu spotkań dla osób zajmujących się kulturą

KaWa – Kulturalna Wymiana – to grupa ludzi aktywnie działających w kulturze, którzy chcą się rozwijać, wzajemnie ucząc się od siebie i współpracując. Zapraszamy do Instytutu Kultury Miejskiej we wtorek, 23 października o godz. 18.00 na pierwszą kulturalną KaWę, podczas której porozmawiamy o nowych metodach edukacji kulturalnej z Aleksandrą Tatarczuk (Ole!Collectiv) oraz Martą Nowicką z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

KaWa w IKM to czas i miejsce na swobodną wymianę doświadczeń, dobrych praktyk oraz naw

iązanie kontaktów, które mogą zaowocować współpracą między ludźmi kultury: pracującymi w instytucjach i organizacjach kulturalnych, niezależnymi animatorami kultury oraz wszystkimi pragnącymi aktywnie zaangażować się w działalność kulturalną.

Każde spotkanie poświęcone jest innemu tematowi związanemu z działalnością kulturalną i funkcjonowaniu sektora kultury, szczególnie na szczeblu lokalnym. We wtorek, 23 października o godz. 18.00 będziemy rozmawiać o ciekawych pomysłach na edukację kulturalną. Marta Nowicka z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego podejmie temat z perspektywy tworzenia oferty edukacyjnej dla nauczycieli, a Aleksandra Tatarczuk z duetu animatorek kultury Ole!Collective opowie o edukacji kulturalnej dzieci.

Całość spotkania będzie miała charakter nieformalny, sprzyjający nawiązywaniu relacji między uczestnikami, dlatego po wstępie teoretyczno-praktycznym każdy będzie mógł zadawać pytania gościom, wymieniać się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z pracą w kulturze i dla kultury.

Jak mówią koordynatorzy spotkania, Natalia Brylowska i Bartek Więcławski z IKM: „Nie ważne ile masz doświadczenia – możesz się nim podzielić. Jeśli dopiero zaczynasz – nasza KaWa doda ci energii – a my docenimy twoje świeże spojrzenie na kulturę. Jeśli już dobrze znasz smak pracy w kulturze, dołącz do nas – twoja wiedza i umiejętności to prawdziwy skarb.”

Zaproszeni goście będą prezentować swoją wiedzę, praktyczne narzędzia i metody działania poparte przykładami z ich doświadczenia. Udział gości – specjalistów zapewni ponadregionalną wymianę kulturalnego know-how. Współpraca ze studentami i pracownikami z Katedry Kulturoznawstwa Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego i środowiskiem uniwersyteckim poszerzy zakres spojrzenia na współczesne metody działania w kulturze.

Zapraszamy do naszej kulturalnej kawiarni – gwarantujemy litry płynnej energii i smaczne pomysły na kulturę. A co z tego wyniknie… przekonajcie się sami.

Projekt KaWa jest realizowany w ramach Obserwatorium Kultury.

Projekt i wykonanie: Mehowmy