Już w niedzielę możesz zostać gwiazdą EURO

Interesujesz się sportem? Lubisz być w centrum wydarzeń? Masz czas i ochotę na zrobienie czegoś nowego? Jeśli tak, przyjdź w niedzielę na casting do Ceremonii Przedmeczowych UEFA EURO 2012.


Każdy, kto skończył 16 lat, może przyjść na niedzielny casting do Ceremonii Przedmeczowych UEFA EURO 2012. UEFA wraz z Miastami Gospodarzami poszukuje 100 wolontariuszy, którzy poświęcą swój czas i energię na próby z choreografami, by perfekcyjnie wypaść podczas uroczystości. – Ceremonia otwarcia trwa 6 minut, pierwsza połowa dedykowana jest UEFA, druga Miastom w Polsce i na Ukrainie – informuje  Agata Jurek, manager do spraw ceremonii z ramienia UEFA. Gdański casting jest drugim, po Wrocławiu, zorganizowanym w Polsce.

 

19 lutego w stolicy województwa dolnośląskiego zjawiło się około 300 chętnych osób, spośród których wybrano 100. – We Wrocławiu skupiono się na umiejętnościach tanecznych, natomiast w Gdańsku liczy się ogólna sprawność fizyczna. Podczas castingów jurorzy będą sprawdzali, czy dana osoba jest na tyle zwinna, by wykonać zadania, które założyli sobie choreografowie. – zdradza Agata Jurek – Próby będą się odbywać 2 razy w tygodniu po 3 godziny. Pierwsze zaczną się już w połowie marca. Próby najczęściej odbywać się będą w godzinach popołudniowych, tak by każdy miał możliwość w nich uczestniczyć – dodaje. 

 

Treningów będzie sporo, ale do tak dużego wydarzenia trzeba się porządnie przygotować. Czas i wysiłek, który poświęcą wolontariusze nie pójdzie jednak na marne. Wybrana setka przyczyni się do pozytywnej reklamy miasta, będzie miała okazję trenować z najlepszymi choreografami, poznać interesujących ludzi, a przede wszystkim być w centrum zdarzeń. A zatem, wszyscy chętni oczekiwani są 26 lutego 2012 r. w gdańskiej Hali MOSiR, przy ul. Kołobrzeskiej 61.

 

Justyna Bastrzyk

 

 

 

 

Foto: Henryk Kowalewski

Projekt i wykonanie: Mehowmy