Już ponad 100 historii zgłoszonych do akcji „Zwykły Bohater”

W ciągu tygodnia od rozpoczęcia akcji „Zwykły Bohater”, prowadzonej wspólnie przez Bank BPH, stację TVN i portal Onet.pl, zostało zgłoszonych ponad 100 historii. To wyjątkowe opowieści o zwykłych ludziach, którzy są uczciwi, pomocni, odważni i fair w stosunku do innych. Stacja TVN rozpoczęła emisję spotów reklamowych akcji.

 

Celem akcji „Zwykły Bohater” jest poszukiwanie, promowanie i nagradzanie ludzi, którzy mogą być dobrym przykładem dla innych, którzy zachowali się uczciwie, spontanicznie pomogli innym, wykazali się postawą fair play, zaskakując tym swoje otoczenie.


Tak duża liczba zgłoszeń już w pierwszych dniach akcji pokazuje, że w ludziach tkwi ogromny potencjał pozytywnych emocji i zachowań oraz że chcą podzielić się tym z innymi. Ludzie opisujący historie Zwykłych Bohaterów podkreślają, że już samo zgłoszenie jest wyrazem ich wdzięczności dla rodziców, dzieci, przyjaciół, a czasami zupełnie obcych ludzi. Jestem przekonany, że te historie wzruszą, a niejednokrotnie zaskoczą każdego z nas i pokażą, że warto być fair – powiedział Mariusz Kostera, Dyrektor Wykonawczy w Banku BPH, który jest jednocześnie twarzą kampanii w spotach reklamowych akcji „Zwykły Bohater”. Stacja TVN właśnie zaczyna ich emisję. W rolach statystów wystąpili pracownicy Banku BPH.


Zgłoszenia będą przyjmowane do 13.11 na stronie www.zwyklybohater.pl, która jest sercem akcji.  Zgłoszenia są przyjmowane w dowolnej formie: nagrania wideo, tekstu, zdjęcia/kolażu zdjęć z opisem. Uczestnik nie może zgłosić do konkursu samego siebie.


Do finału konkursu przejdzie 9 najciekawszych historii (wybranych przez jury), spośród których publiczność wybierze trzech zwycięzców. Zwykli Bohaterowie otrzymają statuetki Fair Play i nagrody pieniężne w wysokości 200 tys. złotych podczas uroczystej gali finałowej. 

 

Historie i sylwetki kandydatów są zamieszczane na stronie www.zwyklybohater.pl, prezentowane w programach stacji TVN – Uwaga, Dzień Dobry TVN i w portalu Onet.pl. Przebieg akcji można śledzić także na Facebooku www.facebook.com/ZwyklyBohater

 

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.zwyklybohater.pl/regulamin

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy