Już jutro w samo południe – nowe Centrum Wolontariatu

Centrum Wolontariatu ze swoją siedzibą w gdańskim Wrzeszczu to organizacja, która nieustająco zmienia się na lepsze, tym razem zmienia swoje logo, które od teraz będzie symbolizowało różnorodność jaką oferuje wolontariat.

 

Dotychczasowe logo Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku to logo wynikające ze wspólnej identyfikacji wizualnej Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce. Logo stanowiła pomarańczowa łapka i szary napis. Centrum w Gdańsku postanowiło zmienić logo, po tym jak uruchomiło najnowocześniejszy portal o wolontariacie – Kiwi (www.kiwi.org.pl).

 

Kiwi, to portal internetowy, na którym każdy wolontariusz lub każda osoba interesująca się wolontariatem może znaleźć działanie dla siebie. Strona zawiera średnio około 50 ogłoszeń – ofert wolontariatu w Trójmieście z każdej dziedziny: sport, rekreacja, turystyka, kultura, społeczeństwo czy edukacja. Kiwi to również doskonały punkt informacyjny o szeroko pojętej aktywności obywatelskiej. Można przeczytać setki artykułów, o tym co ze strony obywatelskiej dzieje się w Trójmieście: bezpłatne koncerty, ekologiczne akcje czy odpowiedzialny biznes.

 

Nowe logo Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku to kombinacja figur geometrycznych: trójkątów, kwadratu i rombu. Człowiek jest najważniejszy, a bez ludzi nie byłoby wolontariatu, stąd figury ułożone są tak, aby razem tworzyły postać. Figury geometryczne są różne pod względem kształtów, ale także pod względem kolorów, to pokazuje różnorodność wolontariatu, bo wolontariat to imprezy sportowe, koncerty i wydarzenia kulturalne, to projektowanie stron internetowych, projektowanie plakatów i dzielenie się swoją pasją. Wolontariat to mnóstwo możliwości i korzyści.

 

Prezentacja nowego logo odbędzie się w nadchodzący piątek (06.04.2012) punktualnie o godzinie 12:00 na profilu Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku na Facebooku. Prezentacji nowego logo będzie towarzyszył internetowy flash mob.

 

Więcej: www.facebook.com/RCW.Gdansk

 

 

 

 

Foto:Andreas Praefcke

Projekt i wykonanie: Mehowmy