Już jest! Pierwszy w Polsce, interaktywny portal dla gdyńskich seniorów

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, w Centrum Aktywności Seniora w Gdyni został uruchomiony pierwszy w Polsce, interaktywny portal „Senior plus”. Wydarzenie uświetnił muzyczny występ członków Klubu Seniora „Słońce” z Redłowa. 

Witryna www.seniorplus.gdynia.pl jest nie tylko przeznaczona dla, ale co najważniejsze współtworzona przez gdyńskich seniorów. Ma na celu prezentację tego, co Gdynia ma do zaoferowania starszym mieszkańcom naszego miasta, ale i tego, co sami seniorzy czynią, by ich życie było ciekawe, twórcze, zdrowe i piękne!

W sześciu działach tematycznych prezentowane są pasje, zainteresowania i twórczość osób starszych. Znajdują się na niej m.in. kalendarz imprez, twórczość literacka seniorów, przepisy kulinarne, czy pomysły na zabawy z wnukami., a także filmy z wykładów Gdyńskiego Uniwersytetu III Wieku, dzięki którym można uczestniczyć w tych zajęciach, nawet poza Gdynią.

Bogaty serwis informacyjny na portalu powinien zainteresować także tych, którzy dotychczas nie zdecydowali się skorzystać z bogatej gdyńskiej oferty zajęć dla seniorów.


Foto: Sylwia Szumielewicz-Tobiasz

Projekt i wykonanie: Mehowmy