Jutro o 19 na trzepaku!

Trzepak to nie przedmiot, ale kultowe miejsce, które każdy pamięta z dzieciństwa. Tu cała osiedlowa dzieciarnia ćwiczyła koordynację ruchową w postaci fikołków, tu rozmawiało się do wieczora i umawiało na spotkania, bo trzepak to ważny punkt orientacyjny, tak więc spotkajmy się jutro pod trzepakiem.

 

Tym razem pod trzepakiem spotkamy się po to, żeby razem obejrzeć film. Wakacyjne kino podwórkowe to pomysł Fundacji Zmian Społecznych „Kreatywni”. Na czym polega? Na wspólnym oglądaniu filmów, na wspólnym spędzaniu wolnego czasu i zrobieniu czegoś razem. Kinowy ekran zbudowany zostanie z prześcieradła, które zawiśnie na trzepaku. Pierwszy podwórkowy seans już jutro, 1 sierpnia na podwórku między ulicami: Żywiecka 4 oraz Manifestu Połanieckiego w Dolnym Wrzeszczu. W podwórkowym kinie będzie można zobaczyć przede wszystkim filmy familijne takie jak: „Ratatouille”, ALVIN i wiewiórki” i „Muppety”. Samo kino to jednak nie wszystko, przed każdą projekcją dzieci będą mogły pobawić się kolorową klanową chustą, będą też inne atrakcje: malowanie twarzy, bańki mydlane i mały poczęstunek. Według prognoz pogody, jutro powinno obejść się bez deszczu, więc wystarczy wziąć ze sobą małe krzesełko, ale również można krzeseł przynieść kilka – dla sąsiadów, tak żeby poczuć, że robimy coś razem. Jest również wyzwanie kulinarne: na projekcje filmowe można przynieść i pochwalić się upieczonymi własnoręcznie ciastkami i ciasteczkami.

 

Kino nie jest akcją jednorazową, więc dla wszystkich, którzy jutrzejszy wieczór mają już zajęty, mamy dobrą wiadomość: seanse będą odbywać się na różnych wrzeszczańskich podwórkach co tydzień – w każdą środę – przez cały sierpień. Informacji o tym, gdzie akurat można obejrzeć ciekawy film można szukać na blogu internetowym www.wyjdziesz.blogspot.com, o akcji będą informowały również rozwieszane w dzielnicy plakaty. Kino jest częścią długofalowego projektu PO–>TRAFISZ!, opartego na założeniu, że warto coś na ulicach miasta razem zrobić. Kino jest bezpłatne.

 

Trzepakowe kino to również ciekawa propozycja dla wolontariuszy. Wolontariusze potrzebni będą do pomocy organizacyjnej: rozstawienie krzeseł, zawieszenie ekranu, czy udzielanie informacji mieszkańcom, chociażby w kwestii: jaki film można dzisiaj zobaczyć. Jak się zgłosić? Zadzwonić do Asi tel: 790441396 lub Oli tel. 798739529, lub też wysłać e-mail: projekt.potrafisz@gmail.com

 

 

 

 

Foto: Mohylek

Projekt i wykonanie: Mehowmy