Julka spełniła swoje marzenie – została pielęgniarką

Fundacja Trzeba Marzyć spełniła kolejne marzenie. 5 letnia Julka została pielęgniarką. Marzenie udało się spełnić dzięki pomocy Oddziału Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. 

 

Julka, która przez kilka miesięcy przebywała w szpitalu, związała się otaczającymi ją na co dzień cudownymi pielęgniarkami, opiekującymi się dziećmi i sprawiającymi, że pobyt w szpitalu jest dla ciężko chorych dzieci choć odrobinę mniej uciążliwy. Julka szczególnie upodobała sobie Panią Elę, która była przy niej podczas pobytu na Oddziale. Codzienne obcowanie z pielęgniarkami oraz ich praca tak bardzo spodobała się Julce, że zostanie pielęgniarką stało się jej największym marzeniem. Dzięki uprzejmości Izby Okręgowej oraz personelowi Oddziału Hematologii, Julka została pasowana na pielęgniarkę, otrzymała oficjalny dyplom, stetoskop i termometr, a także apteczkę, by nieść pomoc wszystkim potrzebującym.

 

Na Oddziale zrobiła obchód podczas którego zbadała swoje koleżanki i kolegów, będących pacjentami, a także podłączyła kroplówkę potrzebującym akurat pomocy, Wolontariuszom Fundacji Trzeba Marzyć.  Piękne marzenie spełniło się tak jak sobie to wyobraziła Julka, a szczęście i uśmiech jaki pojawił się na jej twarzy świadczył, że trzeba marzyć, bo tak spełnione pragnienia dają niewyobrażalną siłę do walki z chorobą, radość i pozwalają zapomnieć na chwilę o codziennym cierpieniu, nie tylko samemu Marzycielowi, ale także wszystkim zaangażowanym osobom.

 

Marzenie Julki było 365 marzeniem spełnionym przez Fundację Trzeba Marzyć, która od ponad pięciu lat wnosi uśmiech na twarze ciężko chorych dzieci spełniając ich największe pragnienia. 

 

Fundacja Trzeba Marzyć to nie tylko spełnianie marzeń, ale również doroczny Bal Charytatywny dla Dzieci, który stał się największym wydarzeniem karnawału i wpisał się na stałe w kalendarz trójmiejskich imprez dla najmłodszych. Tegoroczny bal odbędzie się w  Hotelu Sheraton w Sopocie, a szczegóły odnośnie nabycia biletów cegiełek można znaleźć na stronach internetowych Fundacji www.trzebamarzyc.org. Całkowity dochód z balu przeznaczony zostanie na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji.

 

Fundacja szuka Wolontariuszy i osób chętnych do pomocy przy spełnianiu marzeń. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Rafałem Dadejem pod numerem 602208429 lub mailowo rdadej@trzebamarzyc.org.

Projekt i wykonanie: Mehowmy