Joga wieczorową porą – całkowicie bezpłatnie

Dbanie o zdrowie i wspaniałe samopoczucie bywa kosztowne: karnet na siłownię, do tego obowiązkowo nowy dres i wygodne buty, to niemałe pieniądze. Jest jednak rozwiązanie! Akademia Redukcji Stresu i gdański MOSIR zapraszają na bezpłatne zajęcia.

 

Bezpłatne? Dobrze, koszt karnetu nas już nie interesuje, więc możemy odetchnąć z ulgą, ale co zresztą? Tutaj też nie musimy się martwić. To czego potrzebujemy to mata (najtańszą możemy kupić za 20 złotych), warto też popytać wśród znajomych lub na początek wyciągnąć ze strychu starą karimatę. Dres? Z tym też nie ma problemu, podczas ćwiczeń musi nam być po prostu wygodnie, wystarczą więc spodenki i t-shirt. O buty tymbardziej nie musimy się martwić, bo jogę ćwiczy się na bosaka.

 

Zajecia odbywają się w ramach programu „Joga na zdrowie” w każdy piątek w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej. Zajecia rozpoczynają się o 18:30 (warto przyjść 15 minut wcześniej, tak, żeby spokojnie się przebrać i zająć miejsce na sali) i trwają do 90 minut Wiek i kondycja fizyczna nie ma znaczenia.

 

W ramach ćwiczeń realizowany będzie bardzo różnorodny program: Kundalini joga, czyli ćwiczenie technik oddechu,Yin Joga , czyli zwiększenie elastyczności i pogłębienia świadomości ciała oraz metoda Iyengara to najpopularniejszy obecnie w Polsce sposób praktyki jogi. Dzięki wykorzystaniu pomocy (klocków, pasów itp.) pozwala on czerpać korzyści z ćwiczeń również osobom cierpiącym z powodu urazów lub po prostu bardzo słabo rozciągniętym.

 

Masz wolny wieczór? Bierz matę pod pachę i ruszaj na zajęcia!

 

 

 

 

Foto: miharu

Projekt i wykonanie: Mehowmy