Jesteś z Gdyni? Wstąp do Akademii Młodych!

Gdyńska Akademia Młodych to projekt dla uczniów pierwszych klas, gdyńskich szkół średnich. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Studentów i Absolwentów Uczelni Wyższych Pomeranian Students’ Coalition. Projekt finansowany jest w całości przez Urząd Miasta Gdynia.

 

Co to jest?

To wykłady i warsztaty, a nawet zajęcia w terenie, dotyczące historii, tradycji i kultury Gdyni i regionu.

 

Jak to będzie wyglądało?

Na początku uczestnicy zapoznają się z teoretyczną wiedzą zaprezentowaną w formie wykładu. Później zweryfikują ją poprzez udział w warsztatach. Ostatni etap, to praktyka, a ta oczywiście odbędzie się w terenie. Zajęcia w ramach  projektu będą prowadzone pod okiem kadry dydaktycznej i naukowej Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej oraz szkoleniowców Fundacji PSC. Wykłady i warsztaty w ramach poszczególnych bloków tematycznych odbywały się będą w wybrane dni robocze po godzinie 16.00 w Akademii Marynarki Wojennej (Śmidowicza 69, Gdynia), zajęcia terenowe zaś w soboty i niedziele w takich miejscach jak gdyńskie muzea i placówki kulturalno-oświatowe.

 

Po co?

Przede wszystkim dlatego, że można nauczyć się czegoś nowego, a uczestnictwo w takich warsztatach na pewno przyda się w przyszłych poszukiwaniach pracy, o którą tak ciężko. Co poza tym? Świetna zabawa i nowe znajomości.

 

Jak mówi koordynator projektu, Paweł Kusiak – Na ten moment mamy 25 osób, miejsc mamy 100, więc zapraszamy serdecznie. Trzeba się śpieszyć, bo rekrutacja trwa tylko do 16 stycznia, a miejsc ubywa -.

Projekt i wykonanie: Mehowmy