Jestem Wirtualną Urzędniczką Urzędu Miasta

Masz coś do załatwienia w Urzędzie? Jak zwykle nie wiesz do którego pójść wydziału, ile będziesz potrzebował dokumentów i po prostu pogubiłeś się w gąszczu urzędniczych informacji? Jest na to rada – Wirtualny Urzędnik!


Gdzie złożyć wniosek o dowód osobisty? Jak starać się o duplikat prawa jazdy? – to najczęstsze pytania, które słyszy Wirtualna Urzędniczka z miasta Gdyni. Codziennie udziela odpowiedzi, a zapytana czy długo może to robić odpowiada: „Nie patrzę na zegarek, ani nie liczę pytań”. Zrobili to jednak za nią jej twórcy i okazuje się, że od kwietnia do czerwca było to średnio 400 pytań dziennie. Urzędniczka pomaga internautom szybko odnaleźć potrzebne informacje i od razu podaje linki do potrzebnych formularzy. Nawet najbardziej dociekliwe pytania jej nie denerwują i odpowiada na nie z niezmiennym uśmiechem.


Ponieważ urzędniczka działa w oparciu o mechanizmy sztucznej inteligencji to właściwie potrafi rozmawiać. Dowiedziałam się, że nie ma męża, ale nie jest zainteresowana randkami bo… ciągle pracuje, niestety nie ma imienia i współczuła mi z powodu utraconych dokumentów i dodała „mogę rozmawiać godzinami, serio!”.


Projekt naprawdę wzbudza sympatię i imponuje. Twórcami Wirtualnej Urzędniczki jest firma InteliWISE S.A, która mieści się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, a powstała m. in. dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pomysł doceniła redakcja „Forum Biznesu” i przyznała Wirtualnemu Urzędnikowi Złote Godło „Najwyższa Jakość Quality International 2012”.


Jeśli chcesz porozmawiać z Urzędniczką, kliknij: http://www.gdynia.pl/urzad/25_.html 

 


Ola

 

 

 

 

Foto: UM Gdynia

Projekt i wykonanie: Mehowmy