Jest coś piękniejszego niż niebo?

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii zaprasza na prelekcję.


„A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko, co piękne?”, którą zaprezentuje Dorota Orłowska. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2013 roku (czwartek) o godz. 16:00 w siedzibie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Straganiarska 43/46.

 

Astronomia to nauka przyrodnicza, łącząca elementy matematyki, chemii, fizyki, meteorologii. Słońce, Księżyc, planety – każdy obiekt jest starannie badany, aby wszystkie fakty jakie uda się odkryć ukazały nam całościowy obraz Wszechświata, w którym żyjemy. Dlatego też spora część naukowców apeluje o ochronę przestrzeni kosmicznej i tego, co się w niej znajduje.


O czym usłyszycie podczas prelekcji? Przede wszystkim o tym, co możemy znaleźć na nocnym niebie, czyli o najciekawszych obiektach w kosmosie, będzie również o najważniejszych odkryciach astronomicznych, o „Gwiezdnym zwierzyńcu”, kosmicznych „śmieciach” i wszelkich, kosmicznych ciekawostkach.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Foto: Debivort

Projekt i wykonanie: Mehowmy