Jesień aktywna obywatelsko

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Większość z nas, na samo słowo jesień wpada w depresyjny nastrój. Bo przecież będzie zimno, mokro, szaro, smutno i nudno. Najchętniej przespalibyśmy ten okres (łącznie z zimą), aby obudzić się dopiero na wiosnę. Czy jesień musi być dla nas taką smutną porą roku? Nie musi! Mamy sposoby na to, żeby jesienne dni mijały przyjemnie, pozytywnie i aktywnie.

 

Mimo, że jesienią dni są coraz krótsze, warto znaleźć trochę czasu dla siebie i dla innych, a z pewnością nie ma na to lepszego sposobu niż wolontariat. Bycie wolontariuszem to bowiem nie tylko pomaganie innym, ale także realizowanie własnych pasji, sposób na podniesienie kwalifikacji, możliwość obracania się w kręgu naprawdę wspaniałych, kreatywnych ludzi, ale też po prostu konstruktywne i przyjemne spędzanie wolnego czasu. Całą masę ofert znajdziecie w zakładce „Oferty wolontariackie” u góry strony, a zacząć można w zasadzie od zaraz, biorąc udział w niezwykle ciekawych wydarzeniach.

 

Pierwszy dzień jesieni to także dobry czas na małe zmiany w naszym życiu. Dlaczego by zatem nie zmienić swojego mieszkania czy biura na proekologiczne? Dla nas to niewielki krok, ale duży ukłon w stronę naszego środowiska naturalnego. Na stronie www.decydujesz.pl przeczytacie jak radzić sobie ze zużytym sprzętem elektrycznym, gdzie znajdują się punkty zbiórki odpadów, oraz co się dzieje gdy nie utylizujemy sprzętów jak należy. Zaś w broszurze dostępnej na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/pl/baza-wiedzy/publikacje/pliki-do-pobrania.html?id=4876 dowiecie się jak powinno wyglądać eko-biuro i jakie praktyki przyjazne środowisku wprowadziły znane firmy.

 

A jeśli zdarzy się tak, że jesienna depresja jednak was pokona i zostaniecie pod kocem z kubkiem herbaty, zawsze możecie liczyć na KIWI i relacje naszych dzielnych dziennikarzy. To oni znajdują interesujące wydarzenia, festiwale, spektakle, akcje, spotkania, wykłady, a potem specjalnie dla was opisują je z dziennikarską precyzją.

 

Nie dajcie się zatem nostalgii i uczyńcie jesień aktywną i pozytywną porą roku.

Kaja Chmielewska

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy