Jedź z Gdynią w European Cycling Challenge 2016!

W maju rusza rowerowy wyścig europejskich miast – European Cycling Challenge. Konkurs polega na przejechaniu rowerem, jak największej liczby kilometrów. To zarazem rywalizacja, ale również zachęcenie mieszkańców, do wybierania tego ekologicznego środka transportu. W zamian za to, na uczestników czekają miłe niespodzianki na trasie i nie tylko.

Historia konkursu sięga 2012 roku, a jego inicjatorem jest Bolonia. Gdynia bierze w nim udział po raz czwarty. – Miasto, które wykręci najwięcej kilometrów, zdobywa chwałę i rozpoznawalność w całej Europie – podkreśla Rafał Polakowski z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

By przystąpić do rywalizacji wystarczy wejść na stronę http://www.cyclingchallenge.eu/pl i zarejestrować się wybierając drużynę Gdynia. – W maju oddajemy nasze kilometry na rzecz miasta, rejestrując swoje przejazdy rowerowe. Można to robić przez aplikację Cycling365, wprowadzać przejazdy ręcznie na stronie internetowej, lub importować trasy z innych aplikacji lub urządzeń GPS – dodaje Rafał Polakowski.

Organizatorzy nie zapominają o swoich uczestnikach. W trakcie rywalizacji, przy głównych gdyńskich trasach rowerowych, rozdawane będą poczęstunki dla członków gdyńskiego zespołu. Ponadto, po zakończeniu konkursu wśród najaktywniejszych uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody pieniężne.

Projekt i wykonanie: Mehowmy