Jak wygląda Twoja piłka?

Twoja piłka nożna to przede wszystkim mecze oglądane na żywo, te na wielkich sportowych arenach, a może wspólne kibicowanie z przyjaciółmi przed telewizorem? Może też być tak, że jesteś fanem podwórkowych rozgrywek albo też uważasz piłkę nożną za ciekawy przykład różnorodnych emocji? Jakkolwiek rozumiesz piłkę, pokaż jak wygląda z Twojej perspektywy – rób zdjęcia.

 

Rok 2012 to rok EURO2012, a z tej okazji w Gdańsku – jednym z czterech miast gospodarzy mnóstwo wydarzeń nawiązujących do piłkarskich Mistrzostw Europy. Takim wydarzeniem jest Gdańsk Press Photo 2012, w tym roku szczególnie międzynarodowy i szczególnie tematyczny, a temat mógł być tylko jeden: „Moja piłka nożna”. Gdańsk Press Photo 2012 to konkurs fotograficzny zorganizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Kosycarz Foto Press, swoim zasięgiem obejmujący teren Polski i Ukrainy. Cel konkursu to ukazanie piłki nożnej z każdej możliwej strony zaczynając od podwórkowych rozgrywek, poprzez największe mecze i na emocjach kibiców kończąc.

 

W konkursie mogą uczestniczyć profesjonalni fotograficy, „wolni strzelcy” i amatorzy. Wystarczy do 16 kwietnia 2012 r. wysłać lub dostarczyć do Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, (ul. Korzenna 33/35, 80-851 Gdańsk) swoje zdjęcia wyłącznie w postaci plików cyfrowych. Do konkursu można zgłaszać zdjęcia wykonane w dowolnym okresie, publikowane lub niepublikowane. Mogą to być pojedyncze fotografie i/lub fotoreportaże. Maksymalna ilość zdjęć nadesłana przez jedną osobę to 40 sztuk. Ważną informacją dla uczestników konkursu jest to, aby pliki cyfrowe odpowiednio nazwać. Szczegóły techniczne dotyczące zgłoszeń można znaleźć w regulaminie dostępnym na stronie internetowej organizatora: http://www.nck.org.pl/pl/ogloszenie/67/gdansk-press-photo-2012-moja-pilka-nozna-konkurs-specjalny

 

Jest o co walczyć. Zwycięzca konkursu otrzyma 3000 złotych, ponadto prace zawisną na wystawie pokonkursowej.

 

 

 

 

Źródło: Mittelstädt, Rainer

Projekt i wykonanie: Mehowmy