Jak razem spędzać czas, bez ani jednej sekundy nudy?

W pierwszą sobotę stycznia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie odbędzie się spotkanie pod hasłem „Razem z dzieckiem”. Impreza będzie doskonałą okazją do spędzenia odrobiny czasu ze swoją pociechą oraz poznania kilku ciekawych sposobów aranżowania jej czasu.

 

Organizatorami imprezy są Urząd Miasta Sopotu oraz SWPS. Spotkania rozpoczną się o godz 10.00. Na początek będzie można poznać Dorotę Zawadzką- Supernianię, która udzieli rodzicom kilku przydatnych rad. Będzie można również wziąć udział w warsztatach dotyczących tego jak uchronić dziecko przed zgubnym wpływem reklam oraz w spotkaniu informacyjnym na temat właściwego odżywiania dzieci. W czasie takich wydarzeń dzieci, otoczone fachową opieką, będą mogły spędzić czas na zabawie, w specjalnie dla nich przygotowanych kącikach zabaw. Dodatkowo na najmłodszych czekają m.in. warsztaty z robotami oraz karnawałowe harce u Kota Edwarda. Organizatorzy przewidzieli także wspólne zajęcia dla dzieci i rodziców m.in. zabawy logopedyczne oraz jogę śmiechu.

 

– Do współpracy zaprosiliśmy kilkunastu partnerów zajmujących się na co dzień pracą z rodzicami i dziećmi. Program został tak przygotowany, aby każdy uczestnik niezależnie od wieku mógł miło i efektywnie spędzić czas – mówi Dorota Piekarska z sopockiego wydziału SWPS, organizatorka wydarzenia. Atrakcji jest tyle, że niektóre będą odbywały się jednocześnie. Warto więc wcześniej zapoznać się z programem imprezy i wybrać to na czym najbardziej nam zależy. Dla zainteresowanych szczegółowy plan imprezy umieszczamy pod artykułem. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

 

Zarazem warto pamiętać, że takie imprezy nie są jedyną okazją do spędzenia kilku chwil ze swoim maluchem. Dziecko, które ma się poprawnie rozwijać nie może przesiadywać godzinami przed telewizorem. Nie powinno też spędzać całych dni przed ekranem komputera, bądź przy konsoli Xbox’ a. Choć tegoroczna zima nie pozwala nam urządzać bitew śnieżnych, zjeżdżać na sankach, czy lepić bałwana, to Trójmiasto nadal leży nad morzem, posiada piękną plażę i lasy. Dostępne są również parki miejskie, które przyciągają dzieciaki placami zabaw, boiskami i przestrzenią, na której mogą się wyszaleć. Ulubione gry najmłodszych, to niezmiennie od kilkuset lat klasy, berek, dwa ognie, czy zabawa w chowanego. Nie trzeba daleko szukać, żeby znaleźć coś, co doceni zarówno dziecko, jak i jego kochający rodzic.

 

Również niektóre trójmiejskie instytucje zapewniają najmłodszym ciekawe rozrywki. Co środę w Multikinie odbywają się seanse dla rodziców z niemowlętami. Na małych gości czekają m.in. przewijaki, pieluszki oraz nosidełka, w których pociechy odpoczywają podczas seansu. O dzieciach nie zapomina również Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Filia nr 14 WiMBP (Gdańsk- Przymorze) zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na „Bajkowy Klub Maluszka“. Spotkania odbywają się w każdą środę o godzinie 12.00. Wypełnia je magia ciekawych i pouczających lektur oraz twórcze zabawy.

 

Program imprezy „Razem z dzieckiem”:

10.00-11.30   

spotkanie z Dorotą Zawadzką – Supernianią (sala 209, piętro II)

10.00-15.00   

Galeria Malucha Gdynia zaprasza dzieci na zajęcia – Maluch na Safari (sala 022, niski parter)

11.00-14.00   

Sopocka Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza na: masażyki logopedyczne (grupowe zabawy logopedyczne dla dzieci i rodziców), konsultacje logopedyczne zabawy sprzyjające rozwojowi – jak rozwijać talenty dziecka (sala 001, parter)

 

10.00-13.30   

Centrum Zabaw Twórczych „Edward” zaprasza na          zajęcia dla rodziców z dziećmi z programu – zabawy twórcze dla dzieci z rodzicami, karnawałowe harce u Kota Edwarda – gry i zabawy integracyjne przy skocznej muzyce z konkursami i fascynującymi zadaniami z dziedziny fizyki, chemii i łamigłówkami detektywistycznymi (sala 208, piętro II)

11.45-12.15   

Stowarzyszenie „Dziecko bez Reklamy” zaprasza warsztat dla rodziców: „Nie ulegaj reklamie – jak uchronić dziecko przed jej wpływem” (sala 201, piętro II)

12.00-13.30   

spotkanie z Agnieszką Humięcką (psychologiem, Stowarzyszenie Pro-Mama) – Moja więź z dzieckiem (sala 107, piętro I),

Eligo instytut żywienia i rozwoju, spotkanie dla rodziców – Odżywianie dzieci jak kształtować właściwe nawyki i nie popełniać błędów zajęcia dla dzieci – edukacja przy piramidzie (sala 212, piętro II)

12.30-13.30   

spotkanie z Iwoną Guć (dyplomowaną położną oraz magistrem pedagogiki) – Podróże z dziećmi (sala 201, piętro II)

13.30-14.30   

Robonet zaprasza dzieci na warsztaty z robotami (sala 212, piętro II)

13.30-14.30   

Akademia Rozwoju Rodziny Pozytywka zaprasza na spotkanie: Akademia Emocji, czyli czy wiesz, co czujesz?” (sala 208, piętro II)

13.45-15.00   

spotkanie z dr Agnieszką Szlagatys-Sidorkiewicz (specjalistą chorób dzieci GUM) – Trzeba jeść żeby żyć (sala 201, piętro II)

14.00-15.00   

Joga śmiechu dla dzieci i rodziców (sala 001, parter)

14.30-15.00   

Eligo instytut żywienia i rozwoju, zajęcia dla dzieci – edukacja przy piramidzie (sala 212, piętro II)

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

Projekt i wykonanie: Mehowmy