Jak pracuje policjant? Zobacz sam

Jak wygląda na co dzień praca stróżów prawa będzie można przekonać się podczas festynu organizowanego z okazji Święta Policji. Gdyńscy mundurowi zapraszają w środę, 24 lipca, w godz. 11.00-16.00 na parking przy Akwarium Gdyńskim.

 

W trakcie festynu będzie można m.in. obejrzeć sprzęt jakim dysponują funkcjonariusze: radiowozy, motocykle, quady, a nawetfestyn z okazji Święta Policji armatkę wodną. Policyjni pirotechnicy zaprezentują robota używanego w działaniach związanych z alarmami bombowymi, a technicy kryminalistyki zademonstrują mobilne laboratorium do zabezpieczania miejsc zdarzeń. Swój sprzęt ratowniczy pokaże Straż Pożarna, a Służba Celna – pojazd specjalistyczny.

 

Każdy uczestnik festynu będzie mógł sprawdzić się w teście „Małego policjanta”, przetestować jak działają alkogogle oraz pokonać trasę miasteczka ruchu drogowego. O dobrą atmosferę zadba policyjny słoń POPO. 

 

Prawdziwy spektakl czeka w godz. 13.30-14.00. W basenie Prezydenta odbędą się ćwiczenia antyterrorystyczno-ratownicze z udziałem: grup szturmowych policji i wojska, statku hydrograficznego „Zodiak”, śmigłowca Marynarki Wojennej, statku ratowniczego SAR i holownika pożarniczego.

 

 

 

 

 

Foto: Polska Zielona Sieć

Projekt i wykonanie: Mehowmy