Informacja o Wolontariacie Wakacyjnym

Aktywny pomysł na wakacje w Gdańsku

Lato w Trójmieście możesz spędzić niestandardowo. Na jeden dzień zostań współorganizatorem imprezy dla biegaczy, zobacz jak wygląda mecz Lechii od kuchni lub weź udział w niesamowitych spektaklach w centrum Gdańska. A to nie wszystko.
Możliwości aktywnego spędzenia czasu jest wiele. Obserwowanie z pierwszej linii żaglówek, które od 29 czerwca do 2 lipca przystaną na Gdańskiej Motławie podczas Baltic Sail. Wcielenie się w gospodarza Europejskiego Centrum Solidarności podczas wydarzenia „Solidarity of arts” w sierpniu…

Jak skorzystać z tych ofert?

Te nietypowe propozycje to nie oferta nowego biura podróży, a oferty wolontariatu!
Jak można stać się częścią tych akcji? Przede wszystkim liczą się chęci! Wystarczy odwiedzić Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i wziąć udział w spotkaniu informacyjnym.

Każdym takim wydarzeniem obalamy mit, że wolontariat to tylko pomoc społeczna. Wolontariat to również sport, kultura i rozrywka. To zajęcie dla każdego bez względu na wiek, zainteresowania czy sprawność fizyczną, nie pochłania dużo czasu i daje mnóstwo w zamian: doświadczenie, nowe relacje, rozwijanie pasji, odkrywanie nowych miejsc, ciekawe spędzenie wolnego czasu, nabywanie nowych umiejętności 

Wolontariusze to rewelacyjne wsparcie dla każdej imprezy – na bieżąco podają swoje rozwiązania i pomysły, które często jest uwzględniane przez organizatora, informują, kierują, dzielą się wiedzą i sprawiają, że uczestnicy wydarzeń czują się wyjątkowo.

Żeby wziąć udział w spotkaniu informacyjnym należy wejść na stronę: https://wolontariatgdansk.pl.

Projekt i wykonanie: Mehowmy