III Forum Wolontariat Szkolnego w Gdańsku

Rozpoczęliśmy rejestrację na III Forum Wolontariatu Szkolnego.   

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli ma przyjemność zaprosić nauczycieli, opiekunów i sympatyków szkolnych kół wolontariatu wraz uczniami i uczennicami na III Forum Wolontariatu Szkolnego.   

Czas: 16 listopada r., w godzinach 10:00 – 13:30    

Miejsce: Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli, Hallera 14  

Zapraszamy nauczycieli wraz z reprezentacją 3 uczniów – młodych aktywistów, przedstawicieli szkolnego koła wolontariatu. Spotkajmy się, poznajmy i wspólnie pomówmy o wolontariacie w szkole. Chcemy, aby to jednodniowe wydarzenie – tak jak poprzednia edycja – wypełnione było dyskusją, pomysłami i wymianą dobrych praktyk. Zaproszenie kierujemy do osób, które mają doświadczenia w wolontariacie, jak i do tych, którzy dopiero zaczynają tę przygodę. 

Zależy nam na integracji środowiska nauczycieli skupionych wokół szeroko pojętego wolontariatu (akcyjny, sportowy, charytatywny, Caritas, Hospicjum, harcerstwo, PCK i wiele innych). Porozmawiamy o potrzebach i wyzwaniach w pracy nauczyciela/opiekuna szkolnego wolontariatu. W tym roku dodatkowo uwagę poświęcimy aspektom prawnym w organizowaniu zrzutek i kiermaszy.   

Oto jak było w ubiegłym roku:

Przygotowaliśmy dla Państwa równoległe zajęcia i warsztaty dla nauczycieli, uczniów szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Oficjalny program opublikujemy na początku przyszłego tygodnia. Zachęcamy do rejestracji już teraz. Liczba miejsc ograniczona.   

Celem potwierdzenia udziału prosimy o wypełnienie niniejszego formularza: https://forms.gle/xS3dMuZsrwibpkJa8 
Zgłoszenia przyjmujemy do 12 listopada.

W razie pytań prosimy kierować je na adres: knitter@wolontariatgdansk.pl 

Do zobaczenia!

PROGRAM:

PRELEGENCI

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Projekt i wykonanie: Mehowmy