II Kongres Mobilności Aktywnej w Gdańsku

Aktywny tryb życia poprawia samopoczucie, ma ogromny wpływ na zdrowie i naszą kondycję. W Gdańsku odbędzie się II Kongres Mobilności Aktywnej, na którym zostaną poddane dyskusji pomysły na różne formy mobilności aktywnej.

Nieustannie zwiększa się liczba osób korzystających z samochodów, przez co mobilność aktywna spada. Postarajmy się odwrócić te proporcje. Zachęćmy ludzi do zmiany samochodu na np. rower. Z przyzwyczajenia wsiadamy do samochodu, nawet jeżeli miejsce pracy jest 10 minut od domu. Zacznijmy tworzyć miejsca do jazdy rowerem, odpowiednie trasy dla rolkarzy. Pomyślmy ile korzyści mielibyśmy zmieniając środek transportu.

W dniach 29 i 30 września w Gdańsku odbędzie się II Kongres Mobilności Aktywnej, na który zapraszamy prezydentów, burmistrzów, starostów, wójtów oraz przedstawicieli NGO i biznesu. Kongres ma na celu wyróżnienie korzyści, jakie wynikają z promowania różnych form mobilność wśród mieszkańców naszego kraju. Wspólne działania samorządowców, władz szczebla krajowego, firm, organizacji pozarządowych przyczynią się do innowacyjnych zmian przestrzeni publicznej. Zwiększy to atrakcyjność inwestycyjną i pobudzi rozwój organizacji czasu wolnego.

Główną prezentację przedstawi Randy Neufeld, Dyrektor Funduszu Rowerowego firmy SRAM ze Stanów Zjednoczonych. Temat to: „Rozwój ruchu rowerowego jako źródło nowych miejsc pracy”. Zachęcamy do przeczytania Gdańskiej Karty Mobilności Aktywnej, w której zostały zawarte zasady kształtowania rozwoju lokalnego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w II Kongresie Mobilności Aktywnej w Gdańsku!

Więcej informacji na stronie:

http://www.gdansk.pl/puma

 

Alicja Cieszyńska

Projekt i wykonanie: Mehowmy