II Gdańska Parada i Piknik Seniorów 2019

Już 15 czerwca 2019 przez Gdańsk przejdzie parada Seniorek i Seniorów, której zwieńczeniem będzie rodzinny piknik w parku św. Barbary. Od godziny 10:00 wydajemy pakiety i czekamy na Was przy Fontannie Neptuna, natomiast o  11 ruszymy w miasto!

Po raz drugi zapraszamy Seniorki i Seniorów nie tylko na piknik, ale również na paradę. Chcemy przejść ulicami Gdańska i pokazać potencjał gdańskich seniorów. W ten sposób obchodzimy w tym roku w Gdańsku Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Będzie barwnie, głośno i kolorowo! To doskonała okazja, żeby wszystkie Kluby i Koła, a także grupy skupiające seniorów w innej formule zebrały się w jednym miejscu, wspólnie przemaszerowały ulicami i pokazały się gdańszczanom.

Parada startuje spod Fontanny Neptuna, a kończy piknikiem w parku św. Barbary. Zapowiada się wiele atrakcji dla całych rodzin, występy, pokazy, warsztaty! Serdecznie zapraszamy Seniorów z całymi rodzinami!

Zarówno na piknik jak i na paradę wstęp jest bezpłatny.

Kluby i Koła Seniorów chcące wziąć udział w paradzie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 587724216 (mail: szmigiel@wolontariatgdansk.pl) lub osobiście zgłaszając grupę w Regionalnym Centrum Wolontariatu (budynek Europejskiego Centrum Solidarności III piętro, pokój 3.27). Zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja 2019.

Organizatorami Parady i Pikniku Seniora jest Miasto Gdańsk wraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Fundacją Sztuka Życia Niepokonani oraz Fundacją Pomorze.

 

 

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy