iGraj z wyobraźnią w Manhattanie

W ostatnią sobotę miesiąca, w Centrum Manhattan, będzie można zagrać w grę planszową własną wyobraźnią. Trójmiejski Klub Fantastyki „Zardzewiały Topór” zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w przygodowej grze miejskiej.

 

Cykl spotkań zatytułowanych „iGraj z Wyobraźnią”, to świetna zabawa dla wszystkich tych, którym znudziło się już obcowanie z pionkami i tekturowymi planszami. 31 marca gigantycznym polem gry staną się CH Manhattan oraz Biblioteka Manhattan. „Zardzewiały Topór” daje nam niebywałą szansę zagrania w grę miejską, w której motywem przewodnim będzie szpiegowska przygoda, a uczestnicy będą mogli wcielić się w role poszukiwaczy przygód. Wyruszą na misję, od której zależą losy świata.

 

Taka zabawa to nie jedyna atrakcja przygotowana na ten dzień. – Dla tych graczy, którym gra miejska nie wystarczy, przygotowaliśmy krótkie zabawy z improwizacją. Każdy chętny będzie mógł zostać aktorem i spróbować swoich sił w zabawie bądź oglądać wyczyny innych – deklarują organizatorzy. Gra terenowa rozpocznie się o 12.00, improwizacje natomiast o 15.00.

 

„iGraj z Wyobraźnią” to całkiem nowy cykl spotkań, który ma zaprezentować szerszemu odbiorcy takie formy gier jak gry miejskie czy gry fabularne (RPG, LARP, JEEPform). Te pierwsze polegają na zaangażowaniu przestrzeni miejskiej w zabawę, dzięki czemu mamy okazję wyjść z domu i zamienić ekran komputera bądź plastikowe pionki na otwartą przestrzeń i świeże powietrze. Pierwszą taką okazję mamy już pod koniec marca.

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

Projekt i wykonanie: Mehowmy