Ich świat w Naszym mieście

16 lipca na placu przed centrum Gemini miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy „Nasz świat w Twoim mieście”. Jest to wystawa międzynarodowa, a jej głównym celem jest przybliżenie realiów życia m.in. w Ameryce Południowej i Afryce. Nie tylko tematyka, ale również forma przedsięwzięcia jest wyjątkowa, bowiem wszystko mieści się w autobusie. Jest on przygotowany specjalnie do tego celu. Podróżował już po Europie, a nim odwiedził Gdańsk, gościł w Krakowie.


Jak mówi Ewa Pieczyńska, organizatorka wystawy -Mimo, że autokar zawitał do Polski po raz pierwszy, to zainteresowanie jest bardzo duże. Można spotkać zarówno mieszkańców Trójmiasta jak i wielu turystów-.


Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ akcja przykuwa uwagę już z daleka. Przed główną atrakcją, czyli busem, w którym można obejrzeć prezentacje multimedialne, produkty Sprawiedliwego Handlu, wiele zdjęć i eksponatów, odbywały się liczne atrakcje. Jedną z nich było stoisko, na którym po odpowiedzeniu na 3 pytania odnośnie Sprawiedliwego Handlu można było skosztować produktów tej organizacji.


Wystawa jest podzielona tematycznie. Główne tematy to: zdrowie, edukacja i cele milenijne. W całym przedsięwzięciu bierze udział wielu wolontariuszy. -Wielu ludzi podchodzi do nas z zaciekawieniem. W Polsce jeszcze bardzo mało słyszy się o wolnym i sprawiedliwym handlu. Wydaje mi się, ze takie akcje są potrzebne i zmienią to na lepsze – mówi Marta Szrejder jedna z wolontariuszek.


Wystawa trwa aż do 12 sierpnia, a zwiedzanie jest bezpłatne.

 

Marta Bobkowska

Projekt i wykonanie: Mehowmy