I POMORSKIE FORUM WOLONTARIATU

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Muzeum II Wojny Światowej
serdecznie zapraszają na I Pomorskie Forum Wolontariatu.

Wydarzenie odbędzie się w terminie 3-4 XII br.
w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
Będzie to regionalna odsłona ogólnopolskiego Forum Wolontariatu.

Forum dedykowane jest wolontariuszom, organizacjom pozarządowym i instytucjom publicznym z Pomorza zaangażowanym w działania wolontariackie, jak również osobom i środowiskom zainteresowanym tematyką wolontariatu i działalnością o charakterze społeczno-obywatelskim.

W programie Forum zaplanowane zostały m.in. debaty, spotkania, szkolenia i warsztaty, których celem jest umożliwienie uczestnikom zdobycia i pogłębienia wiedzy, profesjonalizację ich działań oraz doskonalenie form kooperacji z wolontariuszami. Naszą intencją jest również stworzenie okazji do integracji środowiska, wymiany doświadczeń, praktyk, dzielenia się wiedzą i pomysłami w zakresie organizacji wolontariatu oraz inspirowanie do podejmowania nowych form aktywności.

Gościem specjalnym Forum będzie Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Organizatorem I Pomorskiego Forum Wolontariatu jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Muzeum II Wojny Światowej. W realizacji przedsięwzięcia biorą również udział partnerzy: Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupku oraz Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Pomorski, Pan Dariusz Drelich.

SZCZEGÓŁY, PROGRAM, REJESTRACJA I INNE BIEŻĄCE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE:

I POMORSKIE FORUM WOLONTARIATU – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Projekt i wykonanie: Mehowmy