I lekcje stały się ciekawsze

Od listopada pomorskie szkoły mogą korzystać z przenośnego sprzętu gdyńskiego Centrum Nauki EXPERYMENT. To wszystko za sprawą projektu eduPEOPLE, który ma promować aktywną edukację i wprowadzać nowe metody kształcenia.

 

Centrum Nauki EXPERYMENT to prężnie działająca placówka, która przez organizację rozmaitych wydarzeń stara się pokazać, że nauka może być także zabawą. W Centrum możemy zobaczyć interaktywną wystawę, wysłuchać wykładu, wziąć udział w warsztatach lub turniejach. Od listopada szkoły gimnazjalne mogą również wypożyczać przenośny sprzęt do eksperymentów i korzystać z niego podczas lekcji u siebie w placówkach. Na razie udostępniany jest sprzęt do doświadczeń z zakresu fizyki: magnetyzmu, elektryczności i energii odnawialnej. Można skorzystać m.in. z prądnicy, łazika na baterie słoneczne bądź kołyski Newtona.

 

-Przygotowanie zestawów zostało szczegółowo przemyślane. Wiele cennych uwag do projektu wprowadzili sami nauczyciele, którzy na co dzień współpracują z Centrum Nauki EXPERYMENT, biorą udział w warsztatach i wprowadzają nowoczesne metody interaktywnego nauczania do swoich szkół. – informuje Centrum.

 

Sprzęt jest wypożyczany placówkom bezpłatnie. Długość korzystania z zestawów zależy od wielkości szkoły. Zazwyczaj jest to siedem dni. Do tej pory z oferty skorzystały szkoły w Redzie, Chmielnie oraz Gdyni. Aby wypożyczyć sprzęt należy się skontaktować z Centrum pod nr tel. (58) 735 11 38 lub drogą mailową: n.grzywacz-leszkowska@gci.gdynia.pl.

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

Foto: SPazzÃ

Projekt i wykonanie: Mehowmy