I FORUM WOLONTARIATU

 

W imieniu Narodowego Instytutu Wolności – Narodowego Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego – zapraszamy na I Forum Wolontariatu.

 

 

I Forum Wolontariatu w Warszawie to wydarzenie ogólnopolskie
integrujące środowisko wolontariackie zainteresowane wolontariatem długoterminowym. 
Jeśli bliska jest Ci ta tematyka – zapraszamy! 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

W dn. 24-25 X w Warszawie odbędzie się dwudniowe ogólnopolskie Forum z udziałem regionalnych partnerów Korpusu Solidarności z 15 województw oraz organizacji pozarządowych i instytucji, które współpracują z wolontariuszami długoterminowymi lub planują taką współpracę.

Podczas Forum odbędzie się ogólnopolska inauguracja Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego.

  • I dzień – 24 października

Pierwszy dzień Forum poświęcony zostanie przede wszystkim przedstawieniu istoty działań Programu Korpus Solidarności. Ponadto uczestnicy spotkania wezmą udział w wizytach studyjnych w wybranych organizacjach i instytucjach, współpracujących na stałe z wolontariuszami. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń i praktyk, podzielenia się wiedzą i pomysłami w zakresie wolontariatu długoterminowego.   

  • II dzień – 25 października

Podczas drugiego dnia Forum odbędą się spotkania i warsztaty, mające na celu przede wszystkim rozwój organizacji i instytucji, profesjonalizację ich działań i doskonalenie form współpracy z wolontariuszami długoterminowymi.

 

Ważne informacje dla zainteresowanych:

  • Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne
  • Rejestracja trwa do 20.10.2019 do godz. 23:59
    Rejestracja odbywa się za pośrednictwem e-formularza – znajdziesz go tu: https://www.korpussolidarnosci.gov.pl/aktualnosci/i-forum-wolontariatu-rejestracja-44.html 
  • Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń
  • Miejsce i wydarzenia w ramach Forum są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami
  • Organizator nie zapewnia noclegu oraz nie pokrywa kosztów dojazdu podczas wydarzenia
Projekt i wykonanie: Mehowmy