Grupa LOTOS wspiera młodych naukowców

Festiwal E(x)plory to wsparcie dla młodych, polskich naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych i ich promocji na arenie międzynarodowej. Grupa LOTOS jest Mecenasem Festiwalu.

 

– To bardzo cenna inicjatywa wspierająca rozwój polskiej nauki, dlatego zdecydowaliśmy się w tym roku dołączyć do grona partnerów. Tak nowoczesna spółka, jak Grupa LOTOS wykorzystuje innowacyjne rozwiązania w procesach produkcyjnych i zarządczych – mówi Jowita Twardowska, dyrektor ds. Komunikacji i CSR. – Dlatego czujemy się odpowiedzialni za wspieranie młodych utalentowanych naukowców i ich projektów.

 

Festiwal E(x)plory to platforma współpracy dla świata nauki i biznesu. To festiwal dający szanse młodym naukowcom oraz miejsce, w którym firmy mogą zaprezentować swoją działalność i zaoferować staże tym najzdolniejszym. W tym roku do konkursu zgłoszono blisko 100 projektów naukowych. Spośród nadesłanych prac z nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekonomicznych i społecznych, przygotowanych przez uczniów i studentów, jury wyłoniło uczestników trzech Regionalnych Festiwali, które odbędą się w Warszawie, Gdyni i Poznaniu. Projekty, które zostaną wyłonione na Festiwalach Regionalnych wezmą udział w finale, który odbędzie się w kwietniu w Gdyni. Laureaci konkursu od maja do sierpnia 2013 roku będą brali udział w konkursach międzynarodowych, które odbędą się m.in. w Holandii, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i USA.

 

– Właśnie te nowe, innowacyjne projekty przyczyniają się do rozwoju naszej branży, a w konsekwencji polskiej myśli naukowej i technicznej – mówi Jowita Twardowska. – Angażując się w ten projekt, nie myślimy tylko o interesie spółki. Profesjonalnie zarządzany biznes, widzi szerszy kontekst swoich działań na zewnątrz. Inwestując dziś w kształcenie i doskonalenie wiedzy młodych ludzi, inwestujemy w przyszłe kadry naszego przemysłu i naszej gospodarki.

 

Celem, który przyświeca Festiwalowi E(x)plory jest stworzenie miejsca, gdzie osoby ze świata biznesu, uczniowie zainteresowani pracą badawczą, uczelnie wyższe oraz przedstawiciele władz regionalnych i ogólnopolskich będą mogły nawiązywać współpracę.

 

 

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy