GPEC gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

GPEC wspólnie z miastem Gdańsk po raz trzeci „zagrają” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na rzecz dzieci, tym razem zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. GPEC już po raz trzeci został Złotym Sponsorem gdańskiego finału.

 

Podczas tegorocznego finału, podobnie jak w ubiegłym roku, zbierane będą fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego z przeznaczeniem dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Na gdańskich ulicach w niedzielę pojawi się ponad 1100 wolontariuszy. GPEC, jako Złoty Sponsor wydarzenia, tradycyjnie zdecydował się zadbać o ochotników i obsługę Orkiestry, przekazując im ciepłe szaliki. 

W trakcie imprezy gdańszczanom zostanie rozdanych również 6000 czerwonych balonów w kształcie serca od GPEC, a przebrani za maskotkę firmy – Tygrysa Teodora – ochotnicy z GPEC wspomogą wolontariuszy, wspólnie z nimi zbierając pieniądze dla WOŚP.


– Angażujemy się we wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nawiązując do hasła naszej firmy: „…bo każdy potrzebuje ciepła” – mówi Adam Stanyer, członek zarządu GPEC. Nasz udział w tej szczytnej inicjatywie jest wyrazem zaangażowania w życie Pomorzan. To jest dla nas bardzo ważne, szczególnie w kwestii dbałości o najmłodszych mieszkańców regionu -.


Podczas koncertu ok. godziny 17:30 zlicytowana zostanie m.in. oryginalna piłka z MŚ 2010 z autografami piłkarzy Bayernu Monachium podarowana przez Grupę Stadtwerke Leipzig, której GPEC jest liderem w Polsce. Drugi egzemplarz piłki dostępny będzie w serwisie Allegro, z którego środki przekazane zostaną na rzecz WOŚP.

 

Koncert gdańskiego XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się o godz. 14:00 na Targu Węglowym. Gdańszczanie będą bawić się w rytmie przebojów z całego świata granych m.in. przez: Calle Sol, Haraszo, Flit, Sharena oraz Blue Cafe, Big Cyc, Czarno-Czarni i Michał Szpak. Jednym z wolontariuszy będzie – od lat kwestujący na rzecz Orkiestry – Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

 

GPEC wspiera rozwój sportu oraz kultury na Pomorzu, funduje stypendia dla zdolnej młodzieży oraz prowadzi konkursy i akcje edukacyjne dla najmłodszych. Firma, w ramach programu Partner GPEC, sfinansowała już ponad 30 osiedlowych placów zabaw dla dzieci oraz dodatkowo jeden z największych i najnowocześniejszych placów zabaw w Polsce – Krainę Zabawy w Gdańsku.

 

GPEC jest liderem w branży ciepłowniczej na Pomorzu. Firma, która istnieje na rynku już 50 lat, zajmuje się także produkcją energii elektrycznej oraz oferuje usługi okołoenergetyczne. GPEC realizuje największy w Polsce projekt zdalnego odczytu ciepła. Przedsiębiorstwo obecnie koncentruje się na rozbudowie miejskiego systemu ciepłowniczego w Gdańsku i jego okolicach, jednocześnie wprowadzając nowe rozwiązania w zakresie ochrony środowiska.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy