Godzina dla Gdańska 2024

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was do wyjątkowej inicjatywy, która niesie ze sobą super moce zmiany. Godzina dla Gdańska to projekt pełen energii i pozytywnej atmosfery, który ma na celu propagowanie idei wolontariatu jako inspirującej i pełnej radości postawy społecznej. Przyłączcie się do nas w dniach 10-12 maja 2024 roku, aby razem aktywnie uczestniczyć w tworzeniu Gdańska pełnego dobra i super mocy!

To autorska inicjatywa Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, której głównym zadaniem jest inspirowanie i mobilizowanie społeczności do aktywnego udziału w życiu miasta. W ciągu trzech dni, Gdańsk stanie się miejscem licznych inicjatyw społecznych i wolontariackich, które przyczynią się do rozwoju naszej społeczności oraz otoczenia. Setki wolontariuszy podejmą działania na rzecz innych, realizując jedną prostą ideę: Każdy z nas może zrobić coś dobrego, w dużej czy małej skali, co wpłynie pozytywnie na życie innych i zmieni nasze otoczenie na lepsze.

To wydarzenie może dotyczyć wielu różnych obszarów życia społecznego, od praw człowieka, przez ochronę zwierząt, ekologię, kulturę, po sport i wiele innych. Może to być organizacja warsztatów, spotkań, pełnych energii happeningów, manifestacji, emocjonujących pokazów filmowych, inspirujących wernisaży, wspólnego śpiewania czy gotowania. Inicjatywy mogą mieć miejsce zarówno na świeżym powietrzu, jak i w budynkach, biurach czy szkołach. Nasza akcja może trwać godzinę, cztery godziny, a nawet 3dni! Najważniejsze, aby odbyła się w dniach 10-12 maja 2024 roku.

Projekt i wykonanie: Mehowmy