Głosuj na młodych twórców

Już po raz czternasty wyróżniający się młodzi gdańscy artyści otrzymają Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. W tym roku nominowanych do nagrody jest jedenastu twórców i animatorów kultury. Kto spośród nich otrzyma wyróżnienie okaże się w piątek – 22 listopada.


Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przeznaczona jest dla tych artystów młodego pokolenia, których twórczość zasługuje na szczególne wyróżnienie, jest też wyrazem uznania dla ich dotychczasowych osiągnięć. Laureatów wybiera spośród kandydatów nominowanych przez środowiska twórcze i akademickie Kapituła Nagrody.


Do tej pory Nagrodę otrzymało 90 młodych twórców. Wśród laureatów znaleźli się m.in.: Olo Walicki, Dorota Nieznalska, Joanna Charchan, Tadeusz Dąbrowski, Wojciech Mazolewski, Tomasz Zerek, Barbara Świąder, Piotr Czerski i Adam Darski.


W tym roku do grona nagrodzonych dołączy czworo spośród jedenastu nominowanych artystów i animatorów kultury. Troje wybierze kapituła Nagrody, natomiast czwartego laureata – podobnie jak w latach ubiegłych – publiczność. SMS-owy (cena SMS-a to 1 zł netto + VAT – 1,23 zł brutto) plebiscyt, w którym każdy może oddać głos na swojego faworyta, organizowany jest przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto. Głosowanie trwa do północy 18 listopada.


Laureatów Nagrody poznamy podczas uroczystości, która odbędzie się 22 listopada w Klubie Żak. Każdy z nich otrzyma z rąk prezydenta Gdańska statuetkę autorstwa Tomasza Radziewicza (laureat  nagrody w 2001 r.), dyplom oraz nagrodę pieniężną wysokości 7 tys. zł. Po wręczeniu wyróżnień dla laureatów i zgromadzonych gości zagra Trupa Trupa.

 

 

 

 

 

Foto: friendsoftype.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy