Gdyńskie poruszenie budzi wiosnę!

Jeśli nie chcesz czekać na wiosnę z założonymi rękami, skorzystaj z inicjatywy prowadzonej przez GOSiR. Gdyńskie poruszenie to całoroczny projekt treningów plenerowych zlokalizowanych w poszczególnych dzielnicach miasta. Zajęcia rekreacyjne obejmują wspólne bieganie, jazdę na rowerze oraz nordic walking – sprawdź, kiedy odbędą się u Ciebie!


O pozytywnym wpływie ćwiczeń fizycznych na zdrowie i samopoczucie człowieka uczą już w szkołach podstawowych. Na pewno się zgodzisz, że uprawianie sportu ma wiele zalet – smukła sylwetka, poprawa krążenia i wzmocnienie mięśni to tylko niektóre z nich. Jeśli brakuje Ci motywacji do samodzielnego wznowienia aktywności (albo do jej rozpoczęciaJ), trening w gronie sąsiadów i znajomych może być świetną okazją do nadrobienia zaległości.


Gdyńskie poruszenie to zajęcia dla każdego – nieważne, czy jesteś nastolatkiem, czy seniorem, przyjdziesz sam albo z rodziną. Wyjdź z domu ubrany w wygodny, sportowy strój i zdaj się na wsparcie profesjonalnych trenerów. Instruktorzy podpowiedzą, jak zacząć treningi, na co zwracać uwagę, polecą także ciekaw trasy dla biegaczy i miłośników rowerowych wycieczek.


Zajęcia w poszczególnych dzielnicach będą odbywać się co dwa tygodnie. Co więcej, raz na miesiąc, w siedzibie Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul.Olimpijska 5/9) będą organizowane wykłady na temat uprawiania sportu. To okazja, aby dowiedzieć się m.in. jak przygotować rower do nowego sezonu oraz jak w odpowiedni sposób wybrać obuwie do biegania.


Więcej informacji (w tym szczegółowy harmonogram projektu) możesz znaleźć pod adresem:http://poruszenie.gdyniasport.pl/Małgorzata Więcław

 

 

 

 

 

Foto: Mike Baird

Projekt i wykonanie: Mehowmy