Gdyńskie murale w galerii Google Street Art

Dzięki projektowi Google – Cultural Institute, zbiory z całego świata odwiedzamy dzięki kilku stuknięciom w klawiaturę. W instytucie kultury zobaczymy zarówno największe dzieła klasyków malarstwa rzeźby i architektury, a także najbardziej ulotnej ze sztuk: Street Artu. A do jej pokaźnej galerii dołączyły właśnie gdyńskie projekty powstałe podczas festiwalu Traffic Design.

   
 
Na platformie Cultural Institute poświęconej Street Artowi znajdziemy zbiory nowojorskiego graffiti z początku lat 90-tych, kolorowe formy zdobiące lizbońskie budynki i sztukę, która wyszła prosto z holenderskich muzeów na ulice Amsterdamu. A od niedawna także dzieła artystów, tworzących podczas gdyńskiego festiwalu Traffic Design. 

 
W galerii zobaczymy prace, które powstały podczas dwóch edycji festiwalu w 2013 i 2014 roku. Można je nie tylko obejrzeć, ale również zapisać we własnej galerii. W kolekcji znalazły się murale: ABCDEF, S.C. Szymana, M-City, Alekseya Kislowa, Basika, Krik Konga i Knarfa. Do galerii dołączył także projekt, który powstał na przystanku Gdynia Redłowo. Rękę przyłożyli do niego Jacek Wielebski, Filip Kozarski i Jay Pop. W efekcie mamy przystanek jak nowy, kolorystycznie monochromatyczny, nowe, schludne szyldy, murale i witacie-dymki, które wchodzą w interakcję z pasażerami.


Foto: trafficdesign.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy