Gdynia zaprasza na zajęcia

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do Miejskiej Informacji Turystycznej (ul. 10 Lutego 24) na zajęcia edukacyjne. Proponowane spotkania są z jednej strony ciekawą ofertą uzupełniającą zajęcia dydaktyczne, gdyż w dużej części odwołują się do celów kształcenia uwzględnionych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Z drugiej zaś są zupełnie nową propozycją, mającą na celu rozwijanie u dzieci i młodzieży ciekawości świata, potrzeby poszukiwania własnej tożsamości kulturowej, rozwijania zainteresowań, itd.

Zajęcia mają charakter wykładu z elementami dyskusji, połączone są z prezentacją multimedialną i materiałami informacyjno – promocyjnymi Gdyni. Warsztaty poprowadzą doświadczeni pracownicy MIT. – Jednym z podstawowych celów Miejskiej Informacji Turystycznej jest tworzenie atrakcyjnej oferty dla dzieci i młodzieży. Wierzę, że oferta edukacyjna, którą przygotowaliśmy, spotka się z dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców – mówi Marek Łucyk, dyrektor GOSiR.

Oferta skierowana jest do placówek oświatowych i grup zorganizowanych, głównie przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, policealnych oraz studentów. Szczególnie polecamy zajęcia placówkom o profilu turystycznym.

Zajęcia trwają około 45 minut, lecz możliwe jest wydłużenie bądź skrócenie czasu ich trwania, w zależności od tematyki i preferencji grupy. Co więcej zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy telefoniczne z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem.


Tematyka spotkań:

1. Zajęcia skierowane dla każdej grupy wiekowej, prezentujące różnorodne walory i atrakcje Gdyni oraz województwa pomorskiego:
„Gdynia – miasto dla każdego”;
„Gdynia sportowa”;
„Gdynia kulturalna”;
„Produkty turystyczne Gdyni”;
„Atrakcje województwa pomorskiego”.

2. Zajęcia o profilu turystycznym, hotelarskim, marketingowym, usługowym:
 „Informacja turystyczna jako narzędzie promocji miasta”;
„System informacji turystycznej w Polsce, regionie i Gdyni”;
„Organizacja pracy i zadania informacji turystycznej”;
„Profesjonalna obsługa turysty w informacji turystycznej”.

 

 

 

 

Foto: education.gov.uk

Projekt i wykonanie: Mehowmy