Gdańskie kino pod chmurką

Jeszcze tylko do niedzieli 7 sierpnia na placu przed kościołem św. Mikołaja codziennie po zmroku można oglądać projekcje filmowe w Kinie pod niebem. W tym roku tematem przewodnim cyklu plenerowych projekcji jest przyjaźń.


To już dziesiąta edycja towarzyszącego Jarmarkowi Dominikańskiemu kina. W jego ramach pod gołym niebem, obejrzeć można zarówno głośne hity kinowe, jak i kilka mniej popularnych, ale równie interesujących i wartościowych produkcji filmowych. W tym roku przegląd filmów przebiega pod hasłem „Oblicza przyjaźni”. Według organizatorów jubileuszowa edycja Kina pod niebem ma zaprezentować różne aspekty przyjacielskich relacji, która, jak twierdzą, bywa lekarstwem, pomaga przekraczać podziały, a czasem nawet potrafi przekształcić się w miłość.


Mimo, że połowa przeglądu już za nami, to nadal mamy okazję w nim uczestniczyć. W czwartek 4 sierpnia warto wybrać się na pokaz francuskiego filmu „Ludzie Boga” nagrodzonego w tym roku w Cannes. W piątek zobaczymy również nagrodzony na tym samym festiwalu „Szukając Erica”. Sobota przeniesie nas na dwór monarchii brytyjskiej, wyświetlony zostanie bowiem oscarowy „Jak zostać królem” z rewelacyjnym Colinem Firth’em. W niedzielę zaś Kino pod niebem zwieńczy projekcja komedii obyczajowej „Dobre serce”.


Pokazy filmów odbywają się codziennie do 7 sierpnia, na placu przed kościołem św. Mikołaja, przy ulicy Świętojańskiej 72 na gdańskiej starówce. Wszystkie projekcje rozpoczynają się o 21.30, poza pokazem niedzielnym – ten startuje o 22. Wstęp wolny.

 

Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy