Gdański Tydzień Wolontariatu

Gdański Tydzień Wolontariatu zbliża się wielkimi krokami!

Ten tydzień to podziękowanie dla wszystkich wolontariuszy, grup, organizacji, instytucji czy przedsiębiorców zaangażowanych w działania wolontariackie. To również szansa do szerzenia idei wolontariatu wśród mieszkańców, którzy jeszcze nigdy takich działań nie podjęli.

Tegoroczny Gdański Tydzień Wolontariatu obchodzić będziemy w dniach

28 listopada- 5 grudnia.

Jak, co roku przygotowaliśmy dla Was szereg różnych atrakcji, więc zapraszamy do wspólnego świętowania!

PLAN DZIAŁANIA

SZCZEGÓŁY

TRAMWAJ- DROGA DO WOLONTARIATU

Gdański Tydzień Wolontariatu rozpoczniemy od przejażdżki zabytkowym tramwajem Konstal 102Na.

Na miejscu na podróżujących czekać będzie fantastyczna atmosfera oraz wolontariusze, którzy przybliżać będą ideę działań wolontariackich. 

Tramwaj kursować będzie bezpłatnie na trasie Oliwa-Siedlce w godzinach 14.00-17.00.

DEBATA- AKTYWNY SREBRNY WIEK

Intencją i celem organizowanego spotkania jest stworzenie przestrzeni, która posłuży gdańskim seniorom i seniorkom do czerpania z dobrych wzorców i praktyk, inspirowania się i poszukiwania nowych form i możliwości rozwoju w działaniach społecznych. To będzie również okazja do zebrania opinii i głosów w temacie wolontariatu seniorów i na rzecz seniorów.

Spotkanie jest dedykowane liderkom i liderom klubów i kół seniora oraz organizacjom pozarządowym działającym na rzecz seniorów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja. Z uwagi na ograniczoną liczbę dostępnych miejsc, w spotkaniu mogą wziąć udział 2 osoby z jednego koła, klubu lub organizacji pozarządowej.

ANDRZEJKI Z WOLONTARIATEM

Zapraszamy Was na wyjątkowe Andrzejki z Wolontariatem do Muzeum Figur Woskowych!

Poznacie mroczne zakamarki Domu Strachu, gdzie odważni stawiają czoła swoim lękom oraz Labirynt Luster, gdzie rzeczywistość miesza się z magią, tylko dla najodważniejszych.

Waszym przewodnikiem w tej tajemniczej podróży będzie mistrz opowieści, który opowie Wam wszystko o figurach z wosku. Co kryje się za ich spojrzeniem i gestami? Z pewnością niektóre z nich mają swoje własne historie, a przewodnik zdradzi Wam ich sekrety.

A na koniec spacer ulicą Mariacką!

Liczba miejsc jest ograniczona! Obowiązują zapisy.

SPOTKANIE- WOLONTARIAT ZAGRANICZNY

Czy wiesz, że istnieje program dla młodzieży, który umożliwia wyjazd na wolontariat zagraniczny? To Europejski Korpus Solidarności. 

Aby wziąć w nim udział nie musisz posiadać doświadczenia, nie jest wymagane specjalistyczne wykształcenie ani znajomość języka obcego – do udziału może zgłosić się każdy w wieku 18-30! 

Wolontariat zagraniczny jest świetnym wstępem do kariery zawodowej, spełnieniem ambicji, sposobem na rozwijanie swoich pasji, początkiem przygody z pracą na rzecz innych. Motywacja do udziału w projekcie dla każdego jest inna, lecz dla wszystkich wolontariat to przygoda życia. 

Brzmi ciekawie? Dowiedz się więcej.


O swoich doświadczeniach i o tym, jak aplikować, gdzie szukać ofert opowiedzą nasi wolontariusze zagraniczni: Anastasia z Grecji i Aru z Brazylii.

29.11.2023 godz. 17:00 – 18:30, Europejskie Centrum Solidarności III piętro, sala 3.36

SPOTKANIE PISARSKO- CZYTELNICZE

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie dla pasjonatów słowa. Pobawimy się słowem, niezmordowanie będziemy prozą i wierszem zachęcać do stawiania pierwszych kroków pisarskich. Wspólnie tworzymy społeczność i dobrą atmosferę.

A w programie:

– pisanie listów i dzielenie się dobrymi myślami,  

– tworzenie nieoczywistych wpisów na kartki świąteczne – będziemy życzyć sobie serdeczności na wszelakie sposoby,  

– mini warsztat pisarski, pełen inspiracji – jak zacząć pisać?

– wymiana książek idealnych na długie zimowe wieczory,  

– oraz … KREATYWNOŚĆ w czystej postaci,  która przybierze realną formę podczas, tego magicznego wieczoru. Wspólnie wymyślimy i nadamy nazwę naszemu Klubowi pisarsko – czytelniczemu.

Chcesz dołączyć? Super! Prosimy daj nam znać, że będziesz – to dla nas ważne, żeby klimatycznie zaaranżować przestrzeń spotkania!

SZKOLENIE- TAJNIKI SOCIAL MEDIA

Szkolenie z social media to intensywny kurs, który zapoznaje uczestników z fundamentalnymi zasadami korzystania z platform społecznościowych z poziomu funpage. Omówione zostaną podstawy każdej głównej platformy, strategie, budowanie społeczności oraz analiza wyników. Uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności w tworzeniu skutecznych kampanii, zrozumienia zachowań użytkowników oraz adaptacji do bieżących trendów w social media.

Plan szkolenia:

1. Wprowadzenie, czyli ekosystem social media

2. Etapy komunikacji

3. Najpopularniejsze kanały i ich charakterystyka

4. Istota strategii komunikacji

5. Tworzenie angażujących treści

6. Statystyki i analiza kluczem do sukcesu

Liczba miejsc jest ograniczona! Obowiązują zapisy.

GALA WOLONTARIATU- AKTYWNI W MIEŚCIE 2023

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w uroczystej gali “Aktywni w Mieście 2023”.

Podczas gali podsumujemy bieżący rok oraz wręczymy nagrody najbardziej zaangażowanym wolontariuszom, koordynatorom, grupom i rodzinom wolontariackim oraz miejscom przyjaznym wolontariuszom.

Po zakończeniu części oficjalnej zapraszamy do udziału w integracji połączonej z koncertem oraz  poczęstunkiem.

2 grudnia 2023r. godz. 17:00 Europejskie Centrum Solidarności

Na wydarzenie obowiązują zapisy!

SZKOLENIE- ANIMACJA CZASU WOLNEGO

Szkolenie z animacji czasu wolnego, to doskonała okazja, by wejść w kreatywny świat zabaw i animacji dla dzieci. Dla każdego, kto chciałby w przyszłości móc uczestniczyć, organizować zabawy i animacje dla dzieci: na piknikach rodzinnych, festynach dla dzieci  w ramach charytatywnych akcji lub organizować urodziny dla dzieci w atrakcyjny sposób to szkolenie to doskonała okazja. Wszystkie zabawy będziemy sprawdzali na sobie i dzięki temu poczujemy się jak dzieci. Dowiemy się także jak robić duże bańki, co jest ważne w animacji, jak angażować dzieci nieśmiałe do zabawy, jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie zabawy, a także jak prowadzić zabawy, by dzieci uczyły się w jej trakcie. Warto ubrać się wygodnie, bo będziemy aktywni w trakcie szkolenia. 

PARADA GDAŃSKICH WOLONTARIUSZY

5 grudnia w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza już po raz kolejny zapraszamy Was do wspólnego przemarszu!

Gdańska Parada Wolontariuszy to już nieodzowna część i tradycja Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu.

Tego dnia chcemy pokazać moc wolontariatu! Chcemy pokazać jak wielu nas jest! Chcemy pokazać, że #BezNasNieDziała

Paradę rozpoczynamy równo o godzinie 12:00 pod fontanną Neptuna. Stamtąd Długim Targiem, poprzez Długie Pobrzeże, ulicą Wartką, a następnie kładką przejdziemy pod napis GDAŃSK!

Koniecznie musicie tam być!

Wypełnij formularz i daj nam znać, że będziesz razem z nami!

TO NASZE WSPÓLNE ŚWIĘTO! NIE PRZEGAP OKAZJI I CELEBRUJ JE RAZEM Z NAMI!

Projekt i wykonanie: Mehowmy