Gdański Program Stypendialny Mentor

Mentor, czyli mądry człowiek. Historie z życia wzięte.

 

Ania, mentorka Inki. Konsekwentnie budująca swoją karierę, dbająca o rodzinę. W zabieganiu zapomniała, że jej pasją było malarstwo i sztuka. Dzięki swojej stypendystce przypomniała sobie, jak bardzo to lubiła. Szukając inspiracji dla Inki, znalazła je także dla siebie. Znowu chodzi na wystawy, rysuje.

Inka, stypendystka I i II edycji Programu. Pod skrzydłami Mentora dostała się, z bardzo wysokiego miejsca, do wymarzonego Liceum Plastycznego.

 

Asia. Mentorka. Nigdy nie miała okazji wsiąść na konia i jej stypendystka, Nikoleta. Zapalony jeździec, kochająca konie nad życie. Mentor zmienił życie ich obu.

Asia miała okazję zobaczyć stajnię od środka, zająć się koniem, kibicować Nikoli na zawodach. Okazało się, że ten świat jest nadzwyczaj ciekawy. Teraz sama myśli o nauce konnej jazdy.

Nikola, która startując w Programie musiała, aby dotrzeć stajni, pokonywać codziennie 40km czterema lub pięcioma komunikacji, dzięki stypendium mogła wydzierżawić stajnię bliżej domu, ma własnego konia, Kumoszka. Dzięki sponsorowi udało się jej wyjechać na wymarzony obóz jeździecki.

Obie chcą kontynuować współpracę w III edycji Programu.

 

Agnieszka, mentorka. Nigdy wcześniej nie była na meczu piłkarskim, a spalony kojarzył się jej z zapachem przypalonego obiadu i Adaś, jej podopieczny. Oboje dali sobie niesamowicie dużo.

Agnieszka odkryła sport, zaczęła razem z Adasiem jeździć na mecze, poznała smak rywalizacji, nauczyła się kibicować, nawet kupiła sobie specjalny szalik! Program znacznie poszerzył jej horyzonty. I już wie, co to spalony.

Adaś, dzięki pomocy Agi zdobył wejściówki na mecze ukochanej drużyny. W zamian pisze relacje z meczów. Nie tylko dla klubu, również dla lokalnego portalu.

Oboje chcą zostac w III edycji.

 

 

Kim jest mentor?

Osobą, która wspiera stypendystę w realizacji jego projektu. Motywuje do pracy, pomaga szukać inspiracji. Kontroluje postępy.

 

Jakiej roli mentor nie pełni?

Zastępczego rodzica. Nauczyciela. Opiekuna. Cerbera. Terapeuty.

 

Ile czasu pochłania mentoring?

Niewiele! Osobiste spotkania są potrzebne 1-2 razy w miesiącu. Mentor pracuje ze stypendystą głównie zdalnie, poprzez kontakt mailowy, FB, telefon.

 

Jakie korzyści daje mentorowi udział w Programie?

Przede wszystkim – doświadczenie. Życiowe i zawodowe. Udział w Programie to mocny punkt w cv – niemal rok mentorowania to autut, dostrzegany przez pracodawców. Certyfikowane, prowadzone przez Uniwersytet szkolenie mentorskie, w randze 5 pkt ECTS.

 

Zapraszamy do udziału w naszym Programie! Dokumenty można skłądać do końca marca, więcej informacji znajdziecie tu: http://program-mentor.pl/ i tu: https://www.facebook.com/gfsmentor/

Projekt i wykonanie: Mehowmy