Gdański Finał 29. WOŚP

 29 finał WOŚP w Gdańsku wspiera 8 sztabów, do których zarejestrowało się ponad 800 wolontariuszy. W tym roku świętujemy pod hasłem „Finał z głową”, a zatem zdrowy rozsądek, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, a także troska o zdrowie własne i innych to naczelne zasady które powinny przyświecać wszystkim uczestnikom 29 finału WOŚP. 

W całym Gdańsku będzie można spotkać wielu kwestujących wolontariuszy, w różnych miejscach w mieście pojawią się też specjalne e-skarbonki. E-skarbonka to „wirtualne puszki”, dzięki którym kwestujący mogą zbierać datki na rzecz WOŚP w internecie, a darczyńcy mogą się do takiej zbiórki przyłączyć. Jedną z takich puszek znajdziecie przed Złotą Bramą, nieopodal tablicy upamiętniającej prezydenta Pawła Adamowicza. E- puszka jest zainstalowana na wyjątkowej podświetlanej instalacji przedstawiającej prawdziwą, oklejoną serduszkami puszkę WOŚP. Puszka posiada panel z kodem QR linkującym do e-skarbonki WOŚP, którą prowadzimy:)

Link: E- skarbonka RCWG

Tuż obok budynku Nowego Ratusza, przy ul. Wały Jagiellońskie spotkacie rozświetlone serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy <3

 

LICYTACJE WOŚP

Uruchomiliśy już 87 licytacji!

Wśród tegorocznych darów znajdują się m.in.: figura świątka wyrzeźbiona przez Rektora Uniwersytetu Gdańskiego pana prof. Piotra Stepnowskiego, Srebrna moneta „Miecz Przeznaczenia” z serii „Wiedźmin” wraz z autografem Wojciecha Tremiszewskiego, weekendowa przejażdżka dowolnym modelem Volvo oraz broszka i wspólny trening tenisa przekazane przez Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Fani sportu mogą licytować m.in.: plastron żużlowy śp. Zenona Plecha, koszulkę z podpisem Marcina Gortata, piłkę z podpisami piłkarzy Lechii Gdańsk, piłkę do siatkówki z podpisami męskiej drużyny Trefla Gdańsk i wiele innych. Znajdą się również licytacje dla miłośników morza: rejs naukowy statkiem badawczym Oceanograf, czy pamiątkowy fragment planki jachtu STS Generał Zaruski.

Więcej: Gdańsk dla Orkiestry LICYTUJ

Wielka ściskawa samochodowa


Tegoroczna ściskawa skierowana jest do wszystkich zmotoryzowanych. Razem ze Stadionem w Letnicy, który udostępnia parking stworzymy mobilną ściskawę! Samochody, które pojawią się w niedzielę, 31 stycznia przed stadionem, pokierowane zostaną w taki sposób, by ułożyć serce. Efekt akcji zostanie uwieczniony na zdjęciu zrobionym z lotu ptaka. Za kierowanie ruchem i ustawianie samochodów odpowiedzialni będą wolontariusze. Całość akcji będzie odbywać się z zachowaniem ściśle określonych zasad bezpieczeństwa. Obowiązuje całkowity zasad wychodzenia z samochodów.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w niedzielę, 31 stycznia o godz. 12.00 na parking P4 Stadion Gdańsk przy ul .Pokoleń Lechii Gdańsk.

Więcej info: WIELKA ŚCISKAWA SAMOCHODOWA

 

Turniej Charytatywny FIFA 21 WOŚP


Wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników E-sportu Kamar organizujemy w tym roku charytatywny Turniej e-sportowy w FIFA 21. Turniej odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia o godzinie 12.00. Każdy, kto chce wziąć udział w turnieju musi mieć własną konsolę oraz grę. Konieczne jest też opłacenie wpisowego. Zainteresowani tematem będą zapewne fani piłki nożnej, tym bardziej, że w wydarzeniu udział wezmą także piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia.

Naszą akcję wspierają BRACIA COLLINS!!
Nagrodą główną są czapki Braci Collins z autografami Grega oraz Rafała!!
Zwycięzca będzie miał również możliwość rozegrania meczu z Gregiem.
Ponadto wygrani otrzymają pamiątkowe puchary sponsorowane przez Firmę Usługową LICA. Turniej podzielony będzie na dwie osobne rozgrywki- w trybie składów klasycznych i FUT.Zasady turniejowe określimy po zapisach. W zależności od ilości osób zgłoszonych zagramy systemem grupowym potem pucharowym lub tylko pucharowym. Gośćmi specjalnymi turnieju będą:
Sebastian „KOTWICZ” Kolczyński streamer, często grający w turniejach KAMAR,
Tomasz „TONINHO” Galiński zawodnik e-sportowy Lechii Gdańsk, Dariusz Kosiński- dziennikarz Przeglądu Sportowego,Właściciel F.U. Lica.

Całość transmisji poprowadzą:Rafał „MUCHA” Mucha- komentator e-sportowy
orazArkadiusz Pan Pawłowski- człowiek orkiestra, streamer, komik.

Więcej info: TURNIEJ FIFA 21

Gdańskie Autobusy i Tramwaje grają dla Orkiestry

Gdańskie Autobusy i Tramwaje wraz z Pomorskim Stowarzyszeniem Sympatyków Transportu Miejskiego zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 31 stycznia w trasę wyruszą dwa tramwaje z historycznej floty GAiT: 102Na i 105N oraz kultowy autobus Ikarus. Na pokładzie każdego z pojazdów wolontariusze ze sztabu Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego kwestować będą na rzecz WOŚP. Każdy pasażer będzie mógł włączyć się w WOŚP przekazując na liniach datki na rzecz Fundacji. Wszystkie przejazdy specjalnymi dedykowanymi akcji liniami są bezpłatne.

W dniu finału Orkiestry, tramwaje: 102Na oraz 105N spotkać będzie można na trasie: Siedlce – Dworzec Główny – Opera Bałtycka – Jaśkowa Dolina – Strzyża PKM – Oliwa Pętla (linia 29S). Zabytkowy Ikarus kursował będzie na trasie: Oliwa Pętla – Cystersów – Bobrowa – Sopot Reja (linia 29A). Z Sopotu pasażerowie będą mogli dojechać trolejbusem do Dworca Głównego w Gdyni.

Rozkłady jazy linii dedykowanych WOŚP udostępnione będą przed wydarzeniem na stronie Gdańskich Autobusów i Tramwajów oraz Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego.

Uruchomione zostały także aukcje dla WOŚP na portalu allegro.pl. W aukcjach wylicytować można GAiTowe upominki, w tym kalendarze. Przypominamy, że w każdym pojeździe komunikacji miejskiej obowiązują limity osób, zgodne z ogólnie obowiązującymi limitami związanymi z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-COV-2. Ponadto, każdy pasażer zobowiązany jest do zakrywania ust i nosa.

 

 

 

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy