Gdański Bazar Natury

Niedrogie, naturalne produkty od lokalnych producentów i wystawców, porady na temat zdrowego trybu życia – zbilansowanej diety i ćwiczeń sportowych – a także naturalne kosmetyki będzie można kupić w czasie otwarcia Gdańskiego Bazaru Natury w budynku Hali Olivii w Gdańsku, które odbędzie się 8 maja (czwartek) w godz. 14.00-19.00. 

 

Dzięki popularności, jaką cieszy się Bazar Bo Ze Wsi w Gdańsku Oliwie w domu Zarazy oraz nowo otwarty Bazar w Gdyni na terenie Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego, studenci Uniwersytetu Gdańskiego z Koła Naukowego Strateg postanowili stworzyć kolejne miejsce, gdzie będzie można kupić naturalne, niskoprzetworzone produkty.  Gdański Bazar Natury będzie zlokalizowany  w budynku Halii Oliwii w Gdańsku (Al. Grunwaldzka 470) i będzie się odbywał w każdy czwartek w godz. 14.00 – 19.00. Będzie można tam kupić warzywa, owoce, wędliny, miody, zioła, przyprawy, kozie sery oraz inne produkty oferowane przez wystawców z województwa pomorskiego. Brak pośredników pozwoli rolnikom oraz wystawcom w bezpośredni sposób promować swoje wyroby, a klienci będą mieli okazję kupić świeże produkty od lokalnych rolników i wystawców. Ofertę uzupełnią wystawcy naturalnych kosmetyków oraz porady ekspertów w zakresie zdrowego żywienia i ćwiczeń sportowych.  Bazary Bo Ze Wsi odbywają się w godzinach popołudniowych, aby dać szansę także osobom pracującym. Wstęp na bazary jest wolny.

 

– W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie ze strony konsumentów postanowiliśmy otworzyć drugi – po bardzo dobrze znanym i rozpoznawalnym w Trójmieście Bazarze Bo Ze Wsi – Gdański Bazar Natury. Będzie to miejsce, w którym chcemy zaoferować naszym klientom dostęp do niskoprzetworzonej i ekologicznej żywności oraz naturalnych produktów od starannie dobranych wystawców, dbających o jakość swoich wyrobów. Gdański Bazar Natury to także miejsce, w którym będziemy chcieli promować proekologiczne postawy, a także kreatywność wśród najmłodszych, odwiedzających nasz bazar. Podczas każdego wydarzenia dzieci wraz z pomocą animatorów będą mogły dowiedzieć się, w jaki sposób sadzi się warzywa, jak dbać o swoje zdrowie oraz będą miały możliwość wspólnej zabawy – mówi Aleksander Ziemniewicz z Koła Naukowego Strateg Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Więcej: facebook.com/bazarnatury

Foto: www.getrealmaine.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy