GDAŃSKA PARADA I PIKNIK SENIORA

GDAŃSKA PARADA I PIKNIK SENIORA

Już 16 czerwca przez Długi Targ przejdzie Parada Seniorów i Seniorek, której zwieńczeniem będzie rodzinny Piknik w parku św. Barbary.

Po raz pierwszy zapraszamy Seniorów i Seniorki nie tylko na Piknik, ale również na Paradę. W ten sposób obchodzimy w Gdańsku Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Będzie barwnie, głośno i kolorowo dzięki Seniorom, których w Gdańsku mamy ponad 120 tysięcy. Doskonała okazja, żeby wszystkie Kluby i Koła Seniora, a także grupy skupiające Seniorów w innej formule zebrały się w jednym miejscu, wspólnie przemaszerowały ulicami i pokazały się gdańszczanom.

Parada wystartuje z Forum Gdańsk, następnie skieruje się na ulicę Długą, a zakończy Piknikiem w parku św. Barbary. Zapowiada się wiele atrakcji dla całych rodzin, będą koncerty, występy, pokazy, porady, bezpłatne badania, zajęcia warsztatowe oraz rekreacyno-sportowe, jak również atrakcje dla dzieci. Serdecznie zapraszamy Seniorów z całymi rodzinami.

Zarówno na Piknik jak i na Paradę wstęp jest bezpłatny.

Kluby i Koła Seniorów oraz inne grupy senioralne chcące wziąć udział w Paradzie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 58 772-42-19 lub mailowo (adres e-mail: switlik@wolontariatgdansk.pl), lub osobiście zgłaszając grupę w Regionalnym Centrum Wolontariatu (budynek Europejskiego Centrum Solidarności III piętro, pokój 3.28). 

Na zgłoszenia czekamy do 18 maja.

Organizatorami Parady i Pikniku Seniora są Urząd Miejski w Gdańsku i Rada Dzielnicy Gdańsk Śródmieście, a koordynatorami: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Fundacja Sztuka Życia Niepokonani.

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy